Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Bezpłatne badanie mammograficzne

Bezpłatne badanie mammograficzne

2 sierpnia 2021, godz. 13:19
Udostępnij: Kopiuj link

Kaufland wraz z partnerami – LUX MED oraz Geneva Trust zapraszają mieszkanki województwa śląskiego do udziału w bezpłatnym badaniu mammograficznym.

Mammobusy wyjechały w trasę już w marcu. W sierpniu pojawią się w kolejnych lokalizacjach w Polsce, również w wybranych miastach województwa śląskiego, między innymi w Chorzowie, Cieszynie oraz Zabrzu. Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50-69 lat.  
Będzin, Chorzów, Cieszyn, Częstochowa, Dąbrowa Górnicza, Jastrzębie Zdrój, Lubliniec, Myszków, Piekary Śląskie, Pszczyna, Racibórz, Rydułtowy, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zawiercie, Ząbkowice Śląskie oraz Żywiec - to miasta, w których już w sierpniu panie będą mogły wykonać bezpłatną mammografię. Darmowe badanie przysługuje kobietom, które posiadają ubezpieczenie zdrowotne i nie chorowały do tej pory na raka piersi. Aby skorzystać z bezpłatnej mammografii, wystarczy zarejestrować się telefonicznie lub przez stronę internetową. Podczas rejestracji nastąpi weryfikacja pacjenta w systemie prowadzonym przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Swój udział w badaniu mogą zgłosić wszystkie kobiety spełniające kryteria programu, w tym pracownice sieci Kaufland. 

Bezpłatną mammografię można wykonać co dwa lata. Wyjątek stanowią kobiety będące w grupie ryzyka - obciążone mutacją w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2, które mogą wykonać badanie co dwanaście miesięcy. Coroczna darmowa mammografia możliwa jest też w przypadku stwierdzenia nowotworów piersi w rodzinie, na przykład u mamy, siostry lub córki. Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44 (Geneva Trust)

 

Lubliniec – 27 sierpnia, parking Kaufland przy ulicy Marii Skłodowskiej Curie 3 – Geneva Trust
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu