Jakie mieszkania sprzedają się najlepiej w Lublińcu?

19 sierpnia 2021, godz. 9:25
Udostępnij: Kopiuj link

Rynek mieszkań zmienił się nieco w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy, jednak pewne rzeczy pozostają w nim stałe od co najmniej kilku lat – sporym zainteresowaniem cieszą się stosunkowo niewielkie, nowoczesne mieszkania w spokojnych dzielnicach miasta. Dla kogo takie mieszkanie to dobry wybór, a kto powinien poszukać dla siebie czegoś innego?

Mieszkanie duże czy małe, a rozsądnie zaaranżowane?

Kilkanaście, a jeszcze bardziej kilkadziesiąt lat temu, ludzie marzyli o wielkich domach, w których mogliby aranżować ogromną wolną przestrzeń. Dziś tendencja ta nieco się zmieniła – znacznie lepiej sprzedają się domy i mieszkania niewielkich rozmiarów, które są sprytnie zagospodarowane, przez co na nic nie brakuje miejsca, a są nieco tańsze i łatwiejsze w utrzymaniu. Duży dom to dużo sprzątania i mówi się tak nie tylko na żarty – rzeczywiście przestrzeń w większych mieszkaniach nie zawsze jest potrzebna, przez co nie wykorzystuje się jej dobrze, staje się ona miejscem składowania niepotrzebnych rzeczy, przy czym wciąż niesie ze sobą koszty związane między innymi z ogrzewaniem.

Duże mieszkania w Lublińcu najczęściej wybierane są przez wielodzietne rodziny. Gdy dzieci dorastają, zarówno dla ich poczucia prywatności, jak i wygody rodziców, często każde z nich dostaje swój pokój. Nie zawsze jest to możliwe ze względu na ograniczoną ilość pomieszczeń w mieszkaniach, jednak dobrze, jeśli można pozwolić sobie przynajmniej na to, aby w domu znajdował się jeden pokój dziecięcy. Taki podział mieszkania ułatwia życie z dziećmi, pozwala im się uczyć odpowiedzialności za własne rzeczy, niezależności, a jednocześnie zapewnia nieco oddechu rodzicom. Mieszkania najczęściej wybierane przez wielodzietne rodziny w Lublińcu to te czteropokojowe. Często można spotkać w nich oddzielną toaletę i łazienkę, co dodatkowo podwyższa funkcjonalność mieszkania przy dużej ilości domowników. Trzypokojowe mieszkania są w Lublińcu wybierane głównie przez rodziny z jednym dzieckiem, które aranżują wewnątrz dziecięcy pokój, salon oraz własną sypialnię.

W centrum miasta czy w spokojnej dzielnicy na jego obrzeżach?

W ostatnich latach można zauważyć wśród ludzi tendencję do wyprowadzania się z centrum i przenoszenia w nieco spokojniejsze rejony. Dziś mało kto nie ma już samochodu, przez co odległość postrzegana jest zupełnie inaczej. Kilka kilometrów dzielących mieszkanie od na przykład supermarketu to zaledwie kilka minut jazdy autem. Mieszkania na sprzedaż w Lublińcu rozmieszczone są w różnych dzielnicach miasta, które mogą różnić się od siebie lokalami usługowymi dostępnymi w okolicy, odległością od ścisłego centrum, albo zwykłym widokiem z okna. Warto pamiętać, że oferty mieszkań znajdujących się na obrzeżach miasta są zwykle tańsze niż te, które dotyczą lokalizacji w centrum Lublińca. Odradzić je można jedynie osobie, która nie ma samochodu, przez co codziennie musiałaby tracić wiele czasu na dojazd do pracy czy znajomych komunikacją miejską. Warto jednak sprawdzić, w jaki sposób komunikacja działa na danym obszarze – może się okazać, że odjeżdżające z pobliskiego przystanku autobusy jadą dokładnie tam, gdzie często potrzebuje się dojechać.

Dla osób, które decydują się na zakup mieszkania w centrum miasta, także istnieje możliwość nacieszenia się własnym kawałkiem ogródka. Często wybieranym rozwiązaniem jest dodatkowy zakup choćby niewielkiej działki rekreacyjnej. W większych miastach takich jak Lubliniec ofert sprzedaży działek nie brakuje. W ten sposób na co dzień można korzystać z przywilejów mieszkania w centrum, natomiast w weekendy można relaksować się na świeżym powietrzu przy grillu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu