Festiwal Życia 2021 w Kokotku - dzień 1

Festiwal Życia 2021 w Kokotku - dzień 1

26 sierpnia 2021, godz. 11:01
Marcin Szuścik, fot. Wojtek Bociański
Udostępnij: Kopiuj link

Kilkuset młodych, wraz ze swoimi wspólnotami i duszpasterzami, pozytywnie odpowiedziało na zaproszenie do uczestnictwa w kolejnym Festiwalu Życia, który dziś rozpoczął się w Kokotku, k. Lublińca. Zaproszenie skierowali do nich Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej, we współpracy z Archidiecezjami Katowicką i Częstochowską, oraz Diecezjami: Gliwicką, Bielsko-Żywiecką i Sosnowiecką.

 

Nieoficjalna część rozpoczęła się już wczoraj – kiedy do Kokotka zjechali się odpowiedzialni oraz wolontariusze, którzy w najbliższych dniach czuwać będą nad obsługą techniczną wydarzenia.

Dzisiejszy dzień natomiast upłynął na ostatnich przygotowaniach oraz rejestracji przybywających – często z odległych zakątków Polski – uczestników.

Najważniejszym punktem była inauguracyjna Msza Święta, której przewodniczył ks. bp Marek Solarczyk. W homilii usłyszeliśmy nawiązanie do postaci Abrahama - który w tych dniach szczególnie będzie nam towarzyszyć: „Stajemy dzisiaj jako Ci, którzy w tym Festiwalu Życia, w tej postawie Abrahama, chcemy odkryć, chcemy odczytać że my również możemy być dawcami życia. (…) Abraham kiedy odkrywa Boga – Tego jedynego i prawdziwego – wychodzi i staje się kimś przez którego inni, również i my, odczytują wartość wiary, piękno Boga i zyskują tak wiele darów. To wyjście sprawia, że tworzy się coś wyjątkowego, bo Bóg to tworzy. I to jest dzisiaj to wyjątkowe zaproszenie. I tego Wam życzę, aby ten czas przyniósł takie owoce.”

Po Eucharystii natomiast odbyła się wspólna integracja prowadzona przez dj-a Tomasza Cichego.

Wydarzenie potrwa do najbliższej niedzieli i w tych dniach czekają na uczestników liczne konferencje, koncerty i warsztaty, strefa chilloutu oraz czas modlitwy podczas codziennych Eucharystii i nieustannej adoracji Najświętszego Sakramentu w tzw. Namiocie Spotkania.

Galeria: Festiwal Życia 2021 w Kokotku - dzień 1

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu