Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Kolejni pijani kierujący zatrzymani dzięki reakcji świadków

Kolejni pijani kierujący zatrzymani dzięki reakcji świadków

27 sierpnia 2021, godz. 10:00
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W ostatnich dniach w ręce lublinieckich policjantów wpadło czterech kierujących, którzy prowadzili swoje pojazdy po alkoholu. Dwóch z nich zostało zatrzymanych dzięki reakcji przypadkowych świadków. Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą i przypominają, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności nawet do lat 2.

Pierwszym amatorem jazdy na "podwójnym gazie" był zatrzymany w piątek na terenie gminy Herby 42-letni mężczyzna. Jak wykazał policyjny alkomat nieodpowiedzialny mieszkaniec gminy Herby usiadł za kierownicą Forda mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Następnego dnia w godzinach popołudniowych lublinieccy policjanci otrzymali zgłoszenie z rejonu Boronowa dotyczące dostawczego volkswagena, którego kierujący na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, zjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Na szczęście w poważnie wyglądającej kolizji nikomu nic się nie stało, a obsługujący to zdarzenie mundurowi szybko odkryli jego możliwą przyczynę. W trakcie badania stanu trzeźwości 47-letniego kierującego okazało się, że prowadził swój pojazd mając w organizmie prawie 2,5 promila alkoholu.

Do zatrzymania dwóch kolejnych nietrzeźwych kierujących doszło także w niedziele 22 sierpnia. Najpierw około godziny 11.00 przypadkowy świadek powiadomił oficera dyżurnego lublinieckiej komendy Policji o dziwnym zachowaniu kierującego motorowerem, który podjechał na dworzec w Lublińcu. Według relacji świadka zachowanie mężczyzny wskazywało, że mógł on prowadzić motorower będąc pod wpływem alkoholu. W trakcie policyjnych czynności 33-letni mieszkaniec gminy Kochanowice odmówił poddania się badaniu stanu trzeźwości wobec czego został doprowadzony do szpitala, gdzie została od niego pobrana krew. Tego samego dnia, również dzięki zdecydowanej reakcji innego uczestnika ruchu drogowego w miejscowości Wierzbie policjanci zatrzymali 48-letniego mieszkańca gminy Koszęcin, który prowadził skuter mając w organizmie ponad 3 promile alkoholu.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi wysoka grzywna, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2 oraz sadowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Lublinieccy policjanci dziękują wszystkim przypadkowym świadkom, którzy przekazali informację o nietrzeźwych kierowcach. Niewykluczone, że zgłoszenia pozwoliły uniknąć drogowej tragedii. Taka postawa, to przykład prawidłowego działania w myśl kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz", której głównym celem jest wzbudzenie w społeczeństwie postaw, które cechuje brak akceptacji na zachowania negatywne, przestępcze i uciążliwe.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu