Wakacje w Bibliotece dobiegły końca

Wakacje w Bibliotece dobiegły końca – podsumowanie lata

08.09.2021 8:51
MPBP Lubliniec
Czytanie treści strony dostępne

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl spotkań dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wakacjada Czyli Lato w Bibliotece” w Lubitece i Filii Nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu. Nie tylko najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, ale również dzieci i młodzież przyjeżdżająca na wakacje do Lublińca bardzo chętnie korzystała z wakacyjnych propozycji Biblioteki. 

Różnorodność zajęć sprawiała, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a o nudzie nie mogło być mowy. Nożyczki, pędzelki, kleje, farby, masa solna, pastele, nici, igły, cekiny, plus niezwykła wyobraźnia - to wszystko było podczas warsztatów rękodzielniczych i plastycznych prowadzonych przez panią Ewę Chrobok i Iwonę Ślezionę-Plawgo oraz panie bibliotekarki. 

Biblioteka włączyła się również w Miejski Projekt Streetworkingowy - Lubliniec Miasto Dobrych Emocji, podczas którego odbyły się warsztaty rękodzielnicze oraz zaprezentowany został dzieciom teatrzyk Kamishibai i teatrzyk kukiełkowy. Dwie godziny dobrej zabawy, intelektualnej rozrywki, pełna sala, mnóstwo gier planszowych oraz uśmiechy na twarzach uczestników, tak pokrótce można podsumować popołudniowe spotkanie z planszówkami, które w Lubitece prowadził w ramach akcji „Wakacjada Czyli Lato w Bibliotece” Grzegorz Drynda. 

W Filii Nr 3 panie bibliotekarki zorganizowały Turniej gry w Dobble. „Mistrzami Spostrzegawczości” zostali: I miejsce Michał Ziarniak, II miejsce Łucja Danielczok, III miejsce Piotr Molenda. Rywalizacja między uczestnikami była bardzo emocjonująca, każdy wykazał się niezwykłą spostrzegawczością i refleksem. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i świetną zabawę. 

To koniec wspólnych zajęć wakacyjnych, ale z pewnością pozostaną one w pamięci uczestników na długi czas. O tym, że czas wolny spędzony w Bibliotece oraz w trakcie projektu miejskiego był udany, świadczy wysoka frekwencja  uczestników (968) i ich aktywność. Wakacyjne spotkania się skończyły,  ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić.

Dziękujemy i zapraszamy do Lubiteki i Filii Nr 3 podczas roku szkolnego, gdzie będą czekały równie ciekawe wydarzenia.

Katarzyna Lubosz

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu