Wakacje w Bibliotece dobiegły końca

Wakacje w Bibliotece dobiegły końca – podsumowanie lata

8 września 2021, godz. 8:51
MPBP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Wakacje dobiegły końca, a wraz z nimi cykl spotkań dla dzieci i młodzieży pod hasłem „Wakacjada Czyli Lato w Bibliotece” w Lubitece i Filii Nr 3 Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej im. Józefa Lompy w Lublińcu. Nie tylko najmłodsi mieszkańcy naszego miasta, ale również dzieci i młodzież przyjeżdżająca na wakacje do Lublińca bardzo chętnie korzystała z wakacyjnych propozycji Biblioteki. 

Różnorodność zajęć sprawiała, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie, a o nudzie nie mogło być mowy. Nożyczki, pędzelki, kleje, farby, masa solna, pastele, nici, igły, cekiny, plus niezwykła wyobraźnia - to wszystko było podczas warsztatów rękodzielniczych i plastycznych prowadzonych przez panią Ewę Chrobok i Iwonę Ślezionę-Plawgo oraz panie bibliotekarki. 

Biblioteka włączyła się również w Miejski Projekt Streetworkingowy - Lubliniec Miasto Dobrych Emocji, podczas którego odbyły się warsztaty rękodzielnicze oraz zaprezentowany został dzieciom teatrzyk Kamishibai i teatrzyk kukiełkowy. Dwie godziny dobrej zabawy, intelektualnej rozrywki, pełna sala, mnóstwo gier planszowych oraz uśmiechy na twarzach uczestników, tak pokrótce można podsumować popołudniowe spotkanie z planszówkami, które w Lubitece prowadził w ramach akcji „Wakacjada Czyli Lato w Bibliotece” Grzegorz Drynda. 

W Filii Nr 3 panie bibliotekarki zorganizowały Turniej gry w Dobble. „Mistrzami Spostrzegawczości” zostali: I miejsce Michał Ziarniak, II miejsce Łucja Danielczok, III miejsce Piotr Molenda. Rywalizacja między uczestnikami była bardzo emocjonująca, każdy wykazał się niezwykłą spostrzegawczością i refleksem. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za przybycie i świetną zabawę. 

To koniec wspólnych zajęć wakacyjnych, ale z pewnością pozostaną one w pamięci uczestników na długi czas. O tym, że czas wolny spędzony w Bibliotece oraz w trakcie projektu miejskiego był udany, świadczy wysoka frekwencja  uczestników (968) i ich aktywność. Wakacyjne spotkania się skończyły,  ale Biblioteka wciąż jest otwarta i czeka na wszystkich, którzy zechcą się z nią zaprzyjaźnić.

Dziękujemy i zapraszamy do Lubiteki i Filii Nr 3 podczas roku szkolnego, gdzie będą czekały równie ciekawe wydarzenia.

Katarzyna Lubosz

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu