Wirtualny Teatr Historii zawitał do Lublińca

Wirtualny Teatr Historii zawitał do Lublińca

13 września 2021, godz. 11:38
Udostępnij: Kopiuj link

Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” zawitał na Rynek Miejski w Lublińcu. Do 15 września można bezpłatnie korzystać z takich atrakcji jak pokazy VR, hologramy, czy makiety, które mają za zadanie opowiedzieć historię Polski w pierwszych latach niepodległości. 

Historia napotkała współczesną technologię. Wirtualny Teatr Historii „Niepodległa” przedstawia historię Polski czasu pierwszych lat II Rzeczypospolitej i prezentuje ją za pomocą nowoczesnego sprzętu. Zwiedzający mogą skorzystać z wielu ciekawych atrakcji i przy okazji poznać historię naszego państwa.

Wystawę stworzono w specjalnym, rozkładanym samochodzie ciężarowym, który w dniach 13-15 września będzie stał na Rynku Miejskim w Lublińcu. Można w nim skorzystać z cyfrowych wizualizacji, które pozwalają poznać najważniejsze informacje, z gogli VR przenoszących w dawne czasy, holoboxów i makiet. Dodatkowo, przybyłych na wystawę gości wita i żegna cyfrowo zrekonstruowany Józef Piłsudski. 

Trasa Wirtualnego Teatru Historii „Niepodległa” rozpoczęła się 31 lipca od wizyty w Ostrowie Mazowieckim. Według planu wystawa ma odwiedzić łącznie 17 miejscowości – Lubliniec jest jedną z nich. 

Wystawę można zwiedzać na Rynku Miejskim w Lublińcu w dniach:

13 września – godz. 12:00-18:00
14 września – godz. 10:00-18:00
15 września – godz. 10:00-16:00

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu