Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców w zaledwie jeden poranek

Policjanci zatrzymali trzech pijanych kierowców w zaledwie jeden poranek

14 września 2021, godz. 14:40
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W poniedziałek rano na drogach powiatu lublinieckiego policjanci zatrzymali trzech kierowców, którzy po alkoholu usiedli za kierownicą swoich pojazdów. Dwóch kierujących zostało zatrzymanych w Herbach, a trzeciego stróże prawa zatrzymali w Panoszowie. Wszyscy nieodpowiedzialni kierowcy za swoje zachowanie wkrótce odpowiedzą przed sądem.

W poniedziałek 13 września, krótko po godzinie 6 rano na ulicy Sportowej w Herbach policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym marki Volkswagen. Już na początku czynności stróże prawa poczuli od siedzącego za kierownicą 53-latka zapach alkoholu. Podejrzenia mundurowych ostatecznie potwierdziło przeprowadzone na miejscu badanie alkomatem, które wykazało w organizmie zatrzymanego do kontroli mężczyzny alkohol. Za popełnione przestępstwo mieszkańcowi powiatu kłobuckiego grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Kolejny amator jazdy na "podwójnym gazie" został zatrzymany przez mundurowych w tym samym miejscu, około godziny 8. Wynik badania alkomatem wykazał, że 53-letni mieszkaniec Częstochowy usiadł za kierownicą fiata znajdując się w stanie po użyciu alkoholu. Mężczyzna już stracił prawo jady, a dodatkowo za swoje lekkomyślne zachowanie odpowie wkrótce przed sądem.

Rozprawy sądowej nie uniknie zatrzymany również wczoraj w Panoszowie 26-latek, który kierował samochodem osobowym marki Renault znajdując się w stanie nietrzeźwości.

Policja przypomina, że za prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu, czyli do wartości 0,5 promila grozi kara aresztu lub grzywna, natomiast kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości - wynik badania powyżej 0,5 promila jest zagrożone karą pozbawienia wolności do 2 lat. Wobec sprawcy takiego przestępstwa sąd również ma obowiązek orzec zakaz prowadzenia pojazdów oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym w kwocie nie niższej niż 5 000 zł.

W trosce o poprawę bezpieczeństwa lublinieccy policjanci prowadzą działania ukierunkowane na eliminowanie nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego z dróg i ulic powiatu lublinieckiego. Mundurowi podkreślają, że dla kierujących na „podwójnym gazie”, którzy lekceważą przepisy narażając bezpieczeństwo innych uczestników ruchu drogowego nie będzie żadnego pobłażania ani taryfy ulgowej, gdyż każdy kto wsiada do samochodu z przekroczoną normą alkoholu w wydychanym powietrzu lub we krwi stanowi ogromne zagrożenie na drodze dla siebie, a także dla innych uczestników ruchu drogowego. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu