Przełączanie numeru 998 na 112 w Lublińcu

Przełączenie numeru 998 na 112 w Lublińcu już w przyszłym tygodniu

16 września 2021, godz. 10:02
Udostępnij: Kopiuj link

W województwie śląskim numer 998 przełączany jest na 112 od 9 września. Proces postępuje po kolei w każdym powiecie do momentu aż obejmie całe województwo. Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu przełączy numer w przyszłym tygodniu.
 

KP PSP w Lublińcu przełączy numer 998 na 112 już w najbliższy poniedziałek 20 września. Będzie to ostatni dzień przełączania numeru w województwie śląskim. 

Numer 998 będzie dalej funkcjonował, jednak osoba, która na niego zadzwoni nie połączy się z Państwową Strażą Pożarną, tylko z dyspozytorem Centrum Powiadamiania Ratunkowego (numer 112). Ten następnie przekazuje zgłoszenie odpowiednim służbom.

„Właściwe przekierowanie zgłoszenia jest szczególnie istotne w sytuacjach wymagających szybkiej interwencji. Odbieranie zgłoszeń bezpośrednio przez operatorów CPR pozwala na jednoczesne i automatyczne – za pośrednictwem systemu teleinformatycznego – powiadomienie wszystkich służb właściwych ze względu na rodzaj zdarzenia. Obsługa numeru alarmowego przez dyspozytora pozwala także wyeliminować zgłoszenia fałszywe czy niezasadne. Dyspozytorzy PSP będą otrzymywali od CPR tylko te zgłoszenia alarmowe, które rzeczywiście dotyczą zagrożenia życia, zdrowia, mienia, bezpieczeństwa czy środowiska” – czytamy na stronie PSP Lubliniec.

Numer 998 nie jest jedynym, który został przełączony na 112. W 2018 r. przekierowany został numer 997, a na 2024 r. zaplanowano przełączenie numeru 999.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu