Szczepienia w Lublińcu: pierwsza granica 50% przekroczona

Szczepienia w Lublińcu: pierwsza granica 50% przekroczona

17 września 2021, godz. 9:55
Udostępnij: Kopiuj link

Mieszkańcy Lublińca od dłuższego czasu przodują w całym w powiecie lublinieckim w szczepieniach przeciwko COVID-19. Właśnie została przekroczona pierwsza granica 50%.

Od kilku dni w kraju oraz w powiecie notujemy coraz większą ilość nowych zakażeń koronawirusem. Sposobem na ograniczenie zakażenia lub ciężkiego przebiegu choroby są szczepienia.

Właśnie została przekroczona pierwsza psychologiczna granica 50% w Lublińcu. Już ponad połowa mieszkańców wzięła udział w szczepieniach. Według danych rządowych, liczba mieszkańców stolicy powiatu wynosi 23 551, z czego 11 778 osób przyjęło minimum jedną dawkę szczepionki. Na moment pisania artykułu 392 osób oczekuje jeszcze na podanie drugiej dawki. Oznacza to, że wskaźnik mieszkańców w pełni zaszczepionych wynosi aktualnie
48,3%. Można spodziewać się, że bariera 50% w pełni zaszczepionych mieszkańców Lublińca zostanie przekroczona w ciągu najbliższego miesiąca. Potrzebny do tego czas można znacząco skrócić. Osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły mogą wybrać jedno dawkową szczepionkę Johnson & Johnson. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu