Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu

Nowy sprzęt dla szpitala w Lublińcu

17 września 2021, godz. 13:45
fot. Starostwo Powiatowe w Lublińcu
Udostępnij: Kopiuj link

Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej w Lublińcu otrzymał nowy sprzęt, który będzie służył ratowaniu życia pacjentów. Jego wartość to 39 tys. zł.

Na izbie przyjęć lekarze, ratownicy i pielęgniarki przeprowadzali resuscytację krążeniowo oddechową własnoręcznie – uciskając klatkę piersiową pacjenta. Teraz ma to się zmienić. Sprzęt, o który wzbogacił się szpital to mechaniczne urządzenie do RKO Easy Puls. „To przenośnie, niezależne urządzenie, które automatycznie, ze stałą częstotliwością i głębokością prawidłowo uciska klatkę piersiową” – czytamy na stronie producenta. 

– Jestem przekonany, że dzięki temu urządzeniu jeszcze w lepszy sposób będziemy służyć ratowaniu zdrowia i życia mieszkańcom naszego powiatu. Dziękuję samorządom za udzieloną pomoc – mówił Włodzimierz Charchuła, dyrektor SP ZOZ w Lublińcu.

Wartość urządzenia to 39 tys. zł. Zostało ono zakupione dzięki pomocy finansowej udzielonej przez gminy: Boronów, Ciasna, Herby, Koszęcin, Lubliniec i Woźniki.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu