Okradły sklep, w którym pracowały. Zatrzymała je policja

Okradły sklep, w którym pracowały. Zatrzymała je policja

17 września 2021, godz. 10:53
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Dwie mieszkanki powiatu lublinieckiego zostały zatrzymane przez policjantów w związku z kradzieżą jaka miała miejsce pod koniec sierpnia w jednym z lublinieckich marketów. Jak ustalili śledczy, sprawczynie miały dopuścić się kradzieży artykułów na kwotę przekraczającą 1,6 tys. zł w markecie, w którym były zatrudnione. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za przestępstwo kradzieży grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Pod koniec sierpnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali dwie kobiety, które wspólnie i w porozumieniu miały dopuścić się kradzieży w jednym z lublinieckich marketów. Obie sprawczynie na co dzień były pracownicami tego marketu, a zatrzymane zostały na gorącym uczynku, w momencie dokonywania kradzieży. Wartość skradzionego towaru wyceniona została na kwotę ponad 1,6 tys. zł.

Sprawa ma charakter rozwojowy, gdyż w mieszkaniach zatrzymanych kobiet kryminalni ujawnili i zabezpieczyli liczne artykuły, które mogą pochodzić z podobnych przestępstw. Dodatkowo funkcjonariusze prowadzący sprawę ustalają jaką rolę w przestępczym procederze pełniła każda z osób. Na wniosek śledczych prokurator zastosował wobec obu zatrzymanych mieszkanek powiatu lublinieckiego środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu