Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Lubliniecka policja zatrzymała sprawcę kradzieży zuchwałej

Lubliniecka policja zatrzymała sprawcę kradzieży zuchwałej

23 września 2021, godz. 8:56
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy policjanci zatrzymali 33-latka, który dokonał zuchwałej kradzieży złotego łańcuszka. Wartościowy przedmiot wrócił do właściciela, a sprawca po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut. Za ten rodzaj przestępstwa zatrzymany mieszkaniec Lublińca może spędzić w więzieniu nawet 8 lat.

W czwartek 16 września, po południu oficer dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży biżuterii o wartości ponad 10 tysięcy złotych. Według zgłaszającego, klient po wejściu do jednego z lublinieckich jubilerów, udawał zainteresowanie kupnem złotego łańcuszka. Nagle w trakcie przymierzania miał on wybiec ze sklepu zabierając ze sobą cenny przedmiot. Na szczęście obsłudze sklepu udało się odzyskać łańcuszek i o całym zajściu od razu powiadomili Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze zebrali wszelkie szczegóły dotyczące zdarzenia i ustalili rysopis złodzieja, który oddalił się w kierunku centrum miasta. Od tego momentu rozpoczęły się intensywne poszukiwania sprawcy kradzieży szczególnie zuchwałej. Po krótkim czasie, patrolujący ulice miasta Lublińca policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego powiadomili o zatrzymaniu mężczyzny odpowiadającego rysopisowi sprawcy. Po nocy spędzonej w policyjnej celi 33-latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za który kodeks karny przewiduje karę nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator zastosował wobec niego środek karny w postaci policyjnego dozoru.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu