Jak maksymalnie przyspieszyć sprzedaż nieruchomości?

Jak maksymalnie przyspieszyć sprzedaż nieruchomości?

29 września 2021, godz. 7:43
graf. www.freepik.com
Udostępnij: Kopiuj link

Dziś przedstawiamy instrukcje, które powinny pomóc Ci szybciej sprzedać nieruchomość. Niezależnie czy to sprzedaż prywatna, wystawienie aukcji na któryś z portali ogłoszeniowych czy też sprzedaż nieruchomości w skupie. Każda z tych rad może wpłynąć na szybkość przeprowadzanej transakcji, a także ostateczną cenę Twojego mieszkania czy domu.

1. Właściwa — zacznij od ustalenia ceny domu lub nieruchomości, którą sprzedajesz, w dolnej części realistycznego przedziału cenowego. Dzięki temu kupujący, którzy szukają porównywalnych nieruchomości, mogą zwrócić uwagę na Twoją nieruchomość, której cena będzie dla nich zdecydowanie atrakcyjna.

2. Przygotuj swój dom na co najmniej dwa tygodnie przed rozpoczęciem prezentacji. Uporządkowanie, dokonywanie napraw i ustawianie domu, zanim zaczniesz go pokazywać, pomoże zmniejszyć stres i panikę związaną z koniecznością przygotowania się podczas czas, kiedy pokaz może się odbyć w dowolnym momencie, a także pomoże, gdy się przeprowadzisz, ponieważ Twój dom będzie już częściowo wypełniony. Jeśli nie masz gotówki by odnowić dom, skorzystaj z możliwości sprzedania go do skupu nieruchomości na terenie całej Polski.

3. Bądź elastyczny w kwestii pokazów – im bardziej jesteś elastyczny, nawet jeśli posiadanie domu gotowego do wyświetlania pod wpływem chwili może być uciążliwe, tym większe prawdopodobieństwo, że znajdziesz nabywcę. Jeśli ograniczysz czas wystawiania, możesz potencjalnie stracić kupującego, ponieważ przeprowadzi się do następnego domu i prawdopodobnie go kupi. Bądź cierpliwy i miły dla odwiedzających, to też działa i może przyczynić się do szybkiej sprzedaży domu lub mieszkania.

Zamieniłeś stary dom na nowy? Budujesz go od podstaw? Pamiętaj, że ogrodzenie domu ma wpływ na jego estetykę. Stabilne i ładnie prezentujące się ogrodzenie panelowe może być idealnym wykończeniem Twojej nieruchomości.

4. Przygotuj się na oferty – Zdecyduj z góry, jaką cenę i warunki uznasz za akceptowalne. Dzięki temu możesz zaoszczędzić trochę czasu w procesie negocjacji i szybciej zakończyć proces sprzedaży. Możesz uświadomić oglądających, że nie zejdziesz poniżej pewnego ustalonego poziomu, wtedy zaoszczędzisz czas sobie i potencjalnym nabywcom.

5. Nie odmawiaj obniżenia ceny - Jeśli Twój dom jest na rynku przez ponad 30 dni bez oferty, przygotuj się na obniżenie ceny wywoławczej. To działa, szczególnie, jeśli ktoś będzie widział przekreśloną wyższą cenę na poczet nowej, niższej. Z psychologicznego punktu widzenia to działa i może sprawić, że szybciej zobaczysz gotówkę za swój dom czy mieszkanie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu