Policja zatrzymała trzech kierowców jednośladów za jazdę po alkoholu

Policja zatrzymała trzech kierowców jednośladów za jazdę po alkoholu

12 października 2021, godz. 12:18
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Nawet 2 lata pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz wysoka grzywna grozi zatrzymanym ostatnio kierowcom jednośladów. Tylko w ciągu kilku ostatnich dni, na drogach powiatu lublinieckiego policjanci zatrzymali trzech kierujących jednośladami, którzy usiedli za kierownicą swoich pojazdów po alkoholu. Amatorzy jazdy na "podwójnym gazie" za swoje postępowanie wkrótce odpowiedzą przed sądem.

Do pierwszego zatrzymania doszło 7 października w Lublińcu. Patrolujący ulicę Oleską policjanci zatrzymali do kontroli 46-letniego mieszkańca gminy Ciasna, gdyż styl jego jazdy wskazywał, że może on prowadzić swój pojazd znajdując się pod wpływem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie kierującego skuterem ponad 2,5 promila. Niestety, podobny wynik policyjny alkomat wskazał następnego dnia w stosunku do jadącego rowerem 25-latka zatrzymanego przez policyjny patrol w Woźnikach. Mężczyzna został zatrzymany dzięki informacji pochodzącej od przypadkowego kierującego, który przejeżdżając zauważył rowerzystę mającego duży problem z zachowaniem równowagi.

Kary nie uniknie również 54-letni mieszkaniec gminy Pawonków zatrzymany wieczorem, 9 października na ulicy Lublinieckiej w Skrzydłowicach. Jak wykazało przeprowadzone na miejscu kontroli badanie stanu jego trzeźwości mężczyzna poruszał się swoim motorowerem mając w organizmie prawie promil alkoholu.

Policjanci stale apelują o trzeźwość za kierownicą. Niestety pomimo ciągłych apeli, surowych kar i wysokich kosztów, jakie ponoszą zatrzymani na drodze nietrzeźwi kierowcy, wielu w dalszym ciągu lekkomyślnie decyduje się na jazdę po alkoholu. Lublinieccy policjanci zapowiadają kolejne zdecydowane działania mające na celu eliminowanie z dróg takich uczestników ruchu drogowego. Dla takich osób nie będzie żadnej taryfy ulgowej czy pobłażania. Jednocześnie mundurowi podkreślają, że coraz częstsza, zdecydowana reakcja przypadkowych ludzi wspiera działania stróżów prawa i pomaga eliminować z dróg nietrzeźwych kierowców. Taka postawa zgodna z założeniami kampanii "Nie reagujesz - akceptujesz" wielokrotnie pozwala uratować czyjeś zdrowie, a często nawet życie. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu