Opinia Rady Gospodarczej: Targ zielny nie zostanie przeniesiony na targ przemysłowy

Opinia Rady Gospodarczej: Targ zielny nie zostanie przeniesiony na targ przemysłowy

19 października 2021, godz. 10:02
Udostępnij: Kopiuj link

Niedawno informowaliśmy o odpowiedzi kupców handlujących na targu zielnym na propozycję przeniesienia na targ przemysłowy. Teraz to już prawie pewne, targowisko nie zostanie przeniesione.

Temat został przeanalizowany przez lubliniecką Radę Gospodarczą, która wyraziła negatywną opinię odnośnie przeniesienia targu zielnego na targ przemysłowy. Jak poinformowała zastępca burmistrza Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała: 

–  Jest to argumentowane tym, że szanowane są potrzeby naszych lublinieckich ogrodników i rolników, którzy z tego targu korzystają, ale także mieszkańców Lublińca. Członkowie lublinieckiej Rady Gospodarczej przeprowadzili sondę, z której wynika, że mieszkańcy w wygodny sposób korzystają z targu zielnego.

Przypomnijmy, zarządca targowiska przemysłowego zaproponował przeniesienie targu zielnego właśnie na plac przy ul. Targowej. Było to argumentowane zmniejszeniem korków w centrum miasta. 

Przy targowisku przemysłowym nie ma zbyt wielu miejsc parkingowych. Gdyby doszło do przeniesienia targu zielnego na targ przemysłowy to istniałoby duże prawdopodobieństwo, że osoby, które przyjeżdżałyby na targ i tak parkowałyby samochody na targu zielnym i spacerowałyby z zakupami na przejściach dla pieszych przy rondzie im. Jana Pawła II – mówiła zastępca burmistrza.

Są to opinie Rady Gospodarczej, które są podtrzymywane przez burmistrza Lublińca. Opinia w tej sprawie ma zostać jeszcze wyrażona przez Radę Miejską.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu