Lublinieccy kryminalni zatrzymali 35-latka, który włamywał się do myjni samochodowych

Lublinieccy kryminalni zatrzymali 35-latka, który włamywał się do myjni samochodowych

19 października 2021, godz. 12:56
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Lublinieccy kryminalni zatrzymali 35-latka pod zarzutem licznych włamań do myjni samochodowych na terenie powiatu lublinieckiego i częstochowskiego. Łącznie zatrzymany usłyszał 10 zarzutów kradzieży z włamaniem, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.

Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zajmujący się sprawą serii włamań do paneli sterujących myjni samoobsługowych znajdujących się w Lublińcu i Koszęcinie zatrzymali mężczyznę, który miał związek z tymi zdarzeniami. Prowadzone w sprawie intensywne czynności śledcze oraz zebrany materiał dowodowy pozwoliły na zatrzymanie w ubiegłym tygodniu 35-letniego sprawcy. Mężczyzna został zatrzymany przez lublinieckich kryminalnych na terenie Świętochłowic. Zaraz po zatrzymaniu został przewieziony do lublinieckiej komendy i przesłuchany. W związku z popełnionymi przestępstwami włamywacz usłyszał 10 zarzutów kradzieży z włamaniem, których miał się dopuścić na terenie powiatu lublinieckiego i częstochowskiego, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd zastosował wobec 35-latka areszt tymczasowy na okres 1 miesiąca.

Jednak policjanci nadal pracują nad sprawą oraz sprawdzają czy i gdzie na terenie sąsiadującym z powiatem lublinieckim doszło do podobnych włamań. Jak podkreślają, sprawa jest rozwojowa, a wiele wskazuje na to, że zatrzymany mężczyzna może mieć na koncie dużo więcej tego typu przestępstw.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu