Gdzie jeszcze powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych?

Gdzie jeszcze powstaną bezpieczne przejścia dla pieszych?

21 października 2021, godz. 8:29
Udostępnij: Kopiuj link

Na ul. Oświęcimskiej w Lublińcu wybudowano bezpieczne przejścia dla pieszych. Takie miejsca mają również powstać na drogach powiatowych.

Po negocjacjach między Urzędem Miejskim a Starostwem Powiatowym zrealizowano projekt budowy bezpiecznych przejść dla pieszych. Jednym z nich jest przejście na ul. Oświęcimskiej, które składa się teraz z oznakowania pionowego, poziomego, migających świateł i pasów zwalniających samochody. Dyskusja nad poprawą bezpieczeństwa w tym miejscu rozpoczęła się już wcześniej:

Dwa lata temu dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 wystąpił do nas o uruchomienie środków na etat dla osoby, która przeprowadzałaby uczniów na podobnych zasadach, jakie obowiązują przy SP nr 1 i SP nr 3. Uznaliśmy ten wydatek wówczas za niezasadny, ale zdawaliśmy sobie sprawę, że bezpieczeństwo dla pieszych na tym przejściu jest zaburzone – poinformowała zastępca burmistrza Anna Jonczyk-Drzymała.

Ul. Oświęcimska jest drogą miejską. Takie przejścia powstaną również na drogach powiatowych i mają być zrealizowane przez Starostwo. Będą się znajdowały przy ul. Stalmacha (3 przejścia), przy ośrodku dla głuchoniemych oraz przy skrzyżowaniu ul. Droniowickiej z ul. Stalmacha. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu