Utrudnienia w biurze dowodów osobistych w Urzędzie Miejskim

Przerwa techniczna w biurze dowodów osobistych w Urzędzie Miejskim

03.11.2021 9:47
Czytanie treści strony dostępne

Od poniedziałku 8 listopada będzie można składać w urzędach wnioski o nowe dowody osobiste. Potrzebne do tego rozwiązania techniczne mają zostać wprowadzone w niedzielę 7 listopada, jednak prace rozpoczną się już dwa dni wcześniej – w piątek. Tego dnia zacznie się przerwa techniczna.

Osoby chcące złożyć wniosek o dowód osobisty w dniu 5 listopada, będą mogły to zrobić tylko do godz. 12.00. Właśnie wtedy rozpocznie się przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Urząd Miejski w Lublińcu poinformował, że tego dnia (05.11) biuro dowodów osobistych również będzie czynne do godz. 12.00.

W czasie trwania prac niedostępna może być część e-usług działających w oparciu o Rejestr Dowodów Osobistych. Mogą wystąpić problemy z korzystaniem z e-dowodu w aplikacjach login.gov.pl i podpis.gov.pl oraz z działaniem aplikacji mObywatel.

Wnioski o nowe dowody osobiste będzie można składać w urzędach od poniedziałku 8 listopada. Na nowych dokumentach w warstwach elektronicznej i graficznej znajdą się odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego. Nie będzie konieczności obowiązkowej wymiany ważnych dokumentów. Z dotychczasowego dowodu będzie można korzystać do czasu, aż minie jego ważność. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu