Utrudnienia w biurze dowodów osobistych w Urzędzie Miejskim

Przerwa techniczna w biurze dowodów osobistych w Urzędzie Miejskim

3 listopada 2021, godz. 9:47
Udostępnij: Kopiuj link

Od poniedziałku 8 listopada będzie można składać w urzędach wnioski o nowe dowody osobiste. Potrzebne do tego rozwiązania techniczne mają zostać wprowadzone w niedzielę 7 listopada, jednak prace rozpoczną się już dwa dni wcześniej – w piątek. Tego dnia zacznie się przerwa techniczna.

Osoby chcące złożyć wniosek o dowód osobisty w dniu 5 listopada, będą mogły to zrobić tylko do godz. 12.00. Właśnie wtedy rozpocznie się przerwa techniczna w działaniu Rejestru Dowodów Osobistych. Urząd Miejski w Lublińcu poinformował, że tego dnia (05.11) biuro dowodów osobistych również będzie czynne do godz. 12.00.

W czasie trwania prac niedostępna może być część e-usług działających w oparciu o Rejestr Dowodów Osobistych. Mogą wystąpić problemy z korzystaniem z e-dowodu w aplikacjach login.gov.pl i podpis.gov.pl oraz z działaniem aplikacji mObywatel.

Wnioski o nowe dowody osobiste będzie można składać w urzędach od poniedziałku 8 listopada. Na nowych dokumentach w warstwach elektronicznej i graficznej znajdą się odciski palców i odwzorowanie podpisu właściciela dowodu osobistego. Nie będzie konieczności obowiązkowej wymiany ważnych dokumentów. Z dotychczasowego dowodu będzie można korzystać do czasu, aż minie jego ważność. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu