Obchody Święta Niepodległości z MDK Lubliniec

Obchody Święta Niepodległości z MDK Lubliniec [ZDJĘCIA]

12 listopada 2021, godz. 8:04
Udostępnij: Kopiuj link

11 listopada to wyjątkowy dzień dla wszystkich rodaków. Z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowano w Lublińcu wiele wydarzeń. Jednym z nich był koncert „Muzyczna lekcja historii” w Miejskim Domu Kultury.
 

Koncert przygotowali młodzi artyści Miejskiego Domu Kultury. Jego celem było upamiętnienie 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert przedstawił w muzyczny i artystyczny sposób ważne wydarzenia historyczne naszego kraju.

Znane wojskowe i polskie piosenki, projekcje multimedialne i przygotowane układy choreograficzne – to najważniejsze elementy tego przedstawienia. W trakcie występu młodzi artyści byli przebrani w stroje z epoki (mundury harcerskie, spódnice, berety), a scena była udekorowana w biało-czerwone barwy.

W trakcie koncertu można było usłyszeć takie utwory jak „Dziwny jest ten świat”, „Mamona”, „Nie pytaj o Polskę” i „Kocham wolność”.

Widowisko pozwoliło dać się porwać w historyczną podróż. Było uroczyście, ale i jednocześnie artystycznie. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z wydarzenia.

Galeria: Muzyczna lekcja historii w MDK Lubliniec

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu