„Lublińczanie dla niepodległej” – wystawy w oknach budynku Lubiteki

„Lublińczanie dla niepodległej” – wystawy w oknach budynku Lubiteki

12 listopada 2021, godz. 10:01
Udostępnij: Kopiuj link

Od 10 listopada w oknach Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu można oglądać dwie wystawy przygotowane na Narodowe Święto Niepodległości. 

Pierwszą wystawę „Lublińczanie dla Niepodległej” można obejrzeć od strony tarasu biblioteki. Została przygotowana przez Urząd Miejski we współorganizacji z Wojskowym Klubem Biegacza META i Czesławą Włuką. Składa się na nią 12 plansz, na których można zobaczyć m.in. widziane z lotu ptaka symbole patriotyczne stworzone na boisku przez mieszkańców miasta i zaproszonych gości oraz zdjęcia wykonane podczas kolejnych edycji Biegu Niepodległości.

Druga wystawa to „Niepodległa na mapach. Kształtowanie granic po 1918 roku”, która powstała z inicjatywy biura programu „Niepodległa”. Przedstawia nie tylko zdjęcia, ale i jest również tekstem popularnonaukowym co sprawia, że przeglądając ją można zdobyć wiele informacji. Za pomocą umieszczonych na planszach map można zobaczyć jak zmieniały się granice Polski w latach 1918-1923. 

W galerii poniżej znajdziecie zdjęcia plansz, które można obejrzeć przy tarasie budynku Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Lublińcu.

Galeria: Święto Niepodległości - wystawy w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej

Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu