Stowarzyszenie

Stowarzyszenie "Złote Lata" zorganizowało w Lublińcu Dzień Seniora

17 listopada 2021, godz. 9:49
Stow. Złote Lata
Udostępnij: Kopiuj link

Dzień Seniora to szczególne święto w kalendarzu instytucji wspierających osoby starsze. To dzień, kiedy myśli kierują się w ich stronę, ku naszym babciom i dziadkom. To, co najważniejsze, to by pamiętać o nich, na co dzień, nie tylko od święta, by wspierać w potrzebie, szanować za dobrą radę i doceniać ich mądrość płynącą z doświadczenia i bogatych biografii.

Stowarzyszenie „Złote Lata” działające przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zaprosiło lublinieckich seniorów do wspólnego świętowania. Na tegoroczne obchody złożyły się trzy przedsięwzięcia, które pobudziły seniorów to twórczego działania oraz stały się okazją do relaksu i rozrywki w gronie przyjaciół i znajomych. Zaplanowano coś dla ciała i dla ducha.

Jeszcze w październiku podczas specjalnie zorganizowanego seansu filmowego w lublinieckim kinie „Karolinka” seniorzy obejrzeli film „Fatima”. Następnie przyszła kolej na warsztaty rękodzielnicze, które tym razem przyjęły wyjątkową formę warsztatów cukierniczych zorganizowanych w Manufakturze Słodyczy w Koszęcinie, gdzie można było samodzielnie stworzyć różne smakołyki – lizaki czy czekoladki.

Punktem wieńczącym Dzień Seniora 2021 stała się „Swojska Biesiada”, na którą do „Lubiteki” 8 listopada Klubowicze z „Klubu Seniora” zaprosili lublinieckich seniorów stowarzyszonych w Związku Emerytów i Rencistów, w Uniwersytecie Trzeciego Wieku, w Lublinieckiej Radzie Seniorów.  Zespół „Za młodzi na sen" pod kierunkiem Stefanii Biela zabrał uczestników w magiczną muzyczną podróż, po czym zaprzyjaźniona z „Klubem” dr Barbara Nowak wystąpiła z krótkim wykładem na temat znaczenia aktywności seniorów w lokalnych społecznościach. Organizatorzy „Biesiady” zadbali także o pyszny poczęstunek.

Stowarzyszenie „Złote Lata” pozyskało środki finansowe na realizację zadania od Burmistrza Miasta Lublińca w ramach małego grantu.

Galeria: Dzień Seniora w Lublińcu

fot. Stowarzyszenie Złote Lata fot. Stowarzyszenie Złote Lata fot. Stowarzyszenie Złote Lata fot. Stowarzyszenie Złote Lata fot. Stowarzyszenie Złote Lata
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu