Tymczasowy areszt dla seryjnego podpalacza

Tymczasowy areszt dla seryjnego podpalacza

22 listopada 2021, godz. 14:35
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z Lublińca zatrzymali 22-latka podejrzanego o serię podpaleń, które miały miejsce na terenie Lisowa w gminie Herby. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie sprawcy łącznie 5 zarzutów, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na 2 miesiące.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali sprawcę serii podpaleń, które miały miejsce w Lisowie. Jak ustalili funkcjonariusze prowadzący sprawę zatrzymany 22-latek jest odpowiedzialny między innymi za podpalenie budynku gospodarczego usytuowanego przy ulicy Częstochowskiej w Lisowie, jak również inne pożary, które miały miejsce na terenie Lisowa.

W wyniku przeprowadzonych czynności dochodzeniowych i operacyjnych lublinieccy śledczy zebrali materiał dowodowy, który umożliwił ustalenie i zatrzymanie seryjnego podpalacza. Po zatrzymaniu 22-letni mieszkaniec gminy Herby został doprowadzony do lublinieckiej prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów dotyczących podpaleń. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec podpalacza środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Cisza wyborcza!
Dodawanie komentarzy zostało zablokowane.

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu