Tymczasowy areszt dla seryjnego podpalacza

Tymczasowy areszt dla seryjnego podpalacza

22 listopada 2021, godz. 14:35
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Policjanci z Lublińca zatrzymali 22-latka podejrzanego o serię podpaleń, które miały miejsce na terenie Lisowa w gminie Herby. Zebrany przez śledczych materiał dowodowy pozwolił na postawienie sprawcy łącznie 5 zarzutów, za które grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd aresztował go na 2 miesiące.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu zatrzymali sprawcę serii podpaleń, które miały miejsce w Lisowie. Jak ustalili funkcjonariusze prowadzący sprawę zatrzymany 22-latek jest odpowiedzialny między innymi za podpalenie budynku gospodarczego usytuowanego przy ulicy Częstochowskiej w Lisowie, jak również inne pożary, które miały miejsce na terenie Lisowa.

W wyniku przeprowadzonych czynności dochodzeniowych i operacyjnych lublinieccy śledczy zebrali materiał dowodowy, który umożliwił ustalenie i zatrzymanie seryjnego podpalacza. Po zatrzymaniu 22-letni mieszkaniec gminy Herby został doprowadzony do lublinieckiej prokuratury, gdzie usłyszał łącznie 5 zarzutów dotyczących podpaleń. Na wniosek policjantów i prokuratora sąd zastosował wobec podpalacza środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu