Dziś rozpoczyna się „Kampania 16 Dni Przeciw Przemocy”

Dziś rozpoczyna się „Kampania 16 Dni Przeciw Przemocy”

25.11.2021 14:14
graf. Miasto Lubliniec/Facebook
Czytanie treści strony dostępne

W 2021 roku po raz 30 realizowana jest przez instytucje i organizacje na całym świecie „Kampania 16 dni przeciw przemocy” mająca na celu eliminowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. 25 listopada na rynku miejskim w Lublińcu miało odbyć się pierwsze wydarzenie tej kampanii.

„Kampania 16 Dni Przeciw Przemocy” jest organizowana między 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka), by podkreślić, że przemoc wobec kobiet jest naruszeniem praw człowieka a odpowiedzialność za jej przeciwdziałanie i powstrzymanie spoczywa, także na instytucjach publicznych i państwowych – czytamy w komunikacie MOPS Lubliniec, współorganizatora akcji.

Na rynku miejskim w Lublińcu 25 listopada o godz. 12.30 miało odbyć się pierwsze wydarzenie „Kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy”. Mowa o warsztatach tańców integracyjnych „Lubliniec w bezpiecznej sieci” z Anną Trzepizur, prezeską Stowarzyszenia Ścieżka Marzeń. Do tańców jednak nie doszło:

- Nie zatańczyliśmy tu dzisiaj. Miałam nadzieję, że dołączą się szkoły czy przedszkola, ale wiecie co się dzieje. Pandemia znowu daje o sobie znaki, więc dla bezpieczeństwa zostajemy w swoich miejscach – mówiła podczas transmisji na żywo z rynku Anna Trzepizur.

Przed nami jeszcze 14 kolejnych wydarzeń w związku z kampanią. Jeszcze dziś (25.11) w Lubitece odbędą się warsztaty rozwojowe dla dorosłych z arteterapii. Od dziś do 10 grudnia można również przeglądać wystawę książek „Nie bój się krzyczeć”, która została przygotowana przez lubliniecką bibliotekę. Pełną listę wydarzeń można znaleźć m.in na facebooku "Miasto Lubliniec".

Komentarze

Tato 2021-11-25, 15:49:33
Zgłoś
Szkoda że nic nie organizuje się aby przypomnieć mieszkańcom o Alienowanych dzieciach. Przecież alienacja to także przemoc

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu