Dziś rozpoczyna się „Kampania 16 Dni Przeciw Przemocy”

Dziś rozpoczyna się „Kampania 16 Dni Przeciw Przemocy”

25 listopada 2021, godz. 14:14
graf. Miasto Lubliniec/Facebook
Udostępnij: Kopiuj link

W 2021 roku po raz 30 realizowana jest przez instytucje i organizacje na całym świecie „Kampania 16 dni przeciw przemocy” mająca na celu eliminowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym. 25 listopada na rynku miejskim w Lublińcu miało odbyć się pierwsze wydarzenie tej kampanii.

„Kampania 16 Dni Przeciw Przemocy” jest organizowana między 25 listopada (Międzynarodowy Dzień Eliminacji Przemocy Wobec Kobiet) a 10 grudnia (Międzynarodowy Dzień Praw Człowieka), by podkreślić, że przemoc wobec kobiet jest naruszeniem praw człowieka a odpowiedzialność za jej przeciwdziałanie i powstrzymanie spoczywa, także na instytucjach publicznych i państwowych – czytamy w komunikacie MOPS Lubliniec, współorganizatora akcji.

Na rynku miejskim w Lublińcu 25 listopada o godz. 12.30 miało odbyć się pierwsze wydarzenie „Kampanii 16 Dni Przeciw Przemocy”. Mowa o warsztatach tańców integracyjnych „Lubliniec w bezpiecznej sieci” z Anną Trzepizur, prezeską Stowarzyszenia Ścieżka Marzeń. Do tańców jednak nie doszło:

- Nie zatańczyliśmy tu dzisiaj. Miałam nadzieję, że dołączą się szkoły czy przedszkola, ale wiecie co się dzieje. Pandemia znowu daje o sobie znaki, więc dla bezpieczeństwa zostajemy w swoich miejscach – mówiła podczas transmisji na żywo z rynku Anna Trzepizur.

Przed nami jeszcze 14 kolejnych wydarzeń w związku z kampanią. Jeszcze dziś (25.11) w Lubitece odbędą się warsztaty rozwojowe dla dorosłych z arteterapii. Od dziś do 10 grudnia można również przeglądać wystawę książek „Nie bój się krzyczeć”, która została przygotowana przez lubliniecką bibliotekę. Pełną listę wydarzeń można znaleźć m.in na facebooku "Miasto Lubliniec".

Komentarze

T
Tato 25 listopada 2021, godz. 15:49
Zgłoś

Szkoda że nic nie organizuje się aby przypomnieć mieszkańcom o Alienowanych dzieciach. Przecież alienacja to także przemoc

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu