Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w rejonie Woźnik – nie żyją dwie osoby

Tragiczny wypadek na autostradzie A1 w rejonie Woźnik – nie żyją dwie osoby

29 listopada 2021, godz. 10:12
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Do poważnego wypadku drogowego doszło na autostradzie A1 w rejonie węzła Woźniki. Około godziny 2.30 zderzyły się samochód osobowy z ciężarówką. Niestety w wypadku zginęły dwie osoby podróżujące osobówką. Autostrada w kierunku Częstochowy była zamknięta. Policja apeluje o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości oraz techniki jazdy do panujących warunków na drodze.

W nocy z 28 na 29 listopada na odcinku autostrady A1, w rejonie węzła Woźniki, na pasie w kierunku Częstochowy doszło do tragicznego wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego marki Audi i ciężarówką. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń śmierć poniosły dwie osoby podróżujące osobówką.

Na miejscu zdarzenia czynności pod nadzorem prokuratora wykonywali funkcjonariusze Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach, a także policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu. Śledztwo prowadzone w sprawie pozwoli ustalić przyczyny oraz dokładny przebieg tego tragicznego zdarzenia. Na czas akcji ratowniczej i prowadzonych czynności procesowych autostrada w kierunku Częstochowy była zamknięta, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami. Normalny ruch pojazdów został przywrócony w poniedziałek, około godziny 9.00.

Policjanci apelują o ostrożność i rozsądek za kierownicą. Przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze pozwoli bezpiecznie dojechać do celu. Na autostradzie pamiętajmy o utrzymywaniu bezpiecznego odstępu od pojazdu jadącego bezpośrednio przed nami oraz o podstawowych zasadach zachowania w razie awarii naszego pojazdu, kolizji czy wypadku.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu