Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w Kochcicach. Miał 2,5 promila

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę w Kochcicach. Miał 2,5 promila

10 grudnia 2021, godz. 8:44
KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Anonimowe zgłoszenie i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania 37-letniego nietrzeźwego kierowcy volkswagena, które miało miejsce w Kochcicach. W trakcie badania stanu trzeźwości okazało się, że w organizmie mężczyzny było ponad 2,5 promila alkoholu. Biorąc pod uwagę stan w jakim znajdował się zatrzymany mieszkaniec gminy Kochanowice można stwierdzić, że reakcja przypadkowego świadka pozwoliła uniknąć poważnego zdarzenia drogowego.

We wtorek 7 grudnia, około godziny 10.30 oficer dyżurny lublinieckiej komendy otrzymał zgłoszenie, z którego treści wynikało, że po miejscowości Kochcice ma się poruszać pojazd marki Volkswagen, którego kierujący jest nietrzeźwy. 

We wskazany rejon natychmiast skierowany został patrol "drogówki", który dzięki precyzyjnym informacjom przekazanym przez osobę zgłaszającą, bardzo szybko namierzył i zatrzymał opisywany pojazd. Przeprowadzone na miejscu interwencji badanie stanu trzeźwości siedzącego za kierownicą 37-latka wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila alkoholu, a na dodatek mieszkaniec gminy Kochanowice prowadził pojazd mechaniczny pomimo posiadania sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Za tak lekceważące podejście do obowiązujących przepisów mężczyzna wkrótce stanie przed sądem. Niestosowanie się orzeczonych przez sąd zakazów zagrożone jest karą nawet do 5 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo nieodpowiedzialny kierujący odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości. 

Biorąc pod uwagę wszystkie okoliczności zdarzenia, a w szczególności stan psychofizyczny zatrzymanego kierującego można przypuszczać, że reakcja świadka pozwoliła uniknąć kolejnej drogowej tragedii.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu