Szkolenia zawodowe
Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie pensji i atrakcyjności na rynku pracy jest podnoszenie swoich kwalifikacji. Te z kolei można w bardzo łatwy sposób poszerzać poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia zazwyczaj otrzymuje się stosowny certyfikat, który świadczy o nabyciu nowych umiejętności. Pracodawca z pewnością doceni tego typu potwierdzenie kwalifikacji potencjalnego nowego pracownika, co pomoże podjąć decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu podania. Co więcej, szkolenia nie tylko pozwolą znaleźć nową pracę, ale również awansować w obecnym miejscu zatrudnienia i osiągnąć sukces zawodowy. Pojawia się zatem pytanie, od jakich kursów zacząć? To kwestia bardzo indywidualna, dopasowana do specjalizacji i doświadczenia zawodowego kursanta, jednak istnieje kilka rodzajów szkoleń, które są w dużej mierze uniwersalne. Aby się ich podjąć, nie trzeba posiadać rozległej, specjalistycznej wiedzy, ani spełniać rygorystycznych wymagań. Poniżej zostało przedstawionych kilka propozycji kursów, w których wziąć udział może właściwie każdy, a przy tym są to umiejętności bardzo opłacalne.
Kurs na wózki widłowe
Jednym z najszybszych i najtańszych dostępnych kursów jest szkolenie na obsługę wózków widłowych. Dzięki niemu możliwe jest zdobycie odpowiednich uprawnień zaledwie w kilka dni. Jednocześnie umiejętność obsługi wózków widłowych jest obecnie bardzo pożądana na rynku pracy. Stanowiska, na które można aplikować po odbyciu szkolenia, są dużo wygodniejsze i lepiej płatne od innych prac magazynowych.
Kurs na koparkę
Zdecydowanie opłacalnym przedsięwzięciem jest podjęcie się kursu na obsługę koparki. Co prawda, szkolenie trwa dużo dłużej niż w przypadku wózków widłowych, jednak po jego ukończeniu można spodziewać się adekwatnie korzystniejszych ofert pracy. Obecnie na rynku istnieje spory niedobór odpowiednio wyszkolonej kadry, a ciężko sobie przecież wyobrazić jakąkolwiek budowę bez zaangażowania koparek. Doświadczony operator, certyfikujący się ukończeniem odpowiedniego kursu może liczyć na wysokie zarobki, stałą posadę i możliwość wybrania najlepszej oferty pracy.
Kursy SEP
Każdy elektryk powinien mieć ukończony kurs SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich), co pozwoli mu na bezpieczne i zgodne z prawem wykonywanie swojego zawodu. Podczas szkolenia możliwe jest zdobycie uprawnień z 3 następujących grup:
- G1 - kursy elektryczne,
- G2 - kursy energetyczne,
- G3 - kursy gazowe.
Oprócz tego każdy z rodzajów uprawnień można podzielić na mniejsze podpunkty, z wyróżnieniem urządzeń i aparatury, z którą docelowo kursant będzie pracował. W ten sposób można nabyć uprawnienia na obsługę instalacji elektrycznych o napięciu do 1 kV, powyżej 1kV, turbin parowych o mocy większej niż 50 kW, czy też różnego typu urządzeń gazowych.
Komentarze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!