Szkolenia zawodowe

Szkolenia zawodowe

20.12.2021 8:05
Czytanie treści strony dostępne

Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie pensji i atrakcyjności na rynku pracy jest podnoszenie swoich kwalifikacji. Te z kolei można w bardzo łatwy sposób poszerzać poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia zazwyczaj otrzymuje się stosowny certyfikat, który świadczy o nabyciu nowych umiejętności. Pracodawca z pewnością doceni tego typu potwierdzenie kwalifikacji potencjalnego nowego pracownika, co pomoże podjąć decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu podania. Co więcej, szkolenia nie tylko pozwolą znaleźć nową pracę, ale również awansować w obecnym miejscu zatrudnienia i osiągnąć sukces zawodowy. Pojawia się zatem pytanie, od jakich kursów zacząć? To kwestia bardzo indywidualna, dopasowana do specjalizacji i doświadczenia zawodowego kursanta, jednak istnieje kilka rodzajów szkoleń, które są w dużej mierze uniwersalne. Aby się ich podjąć, nie trzeba posiadać rozległej, specjalistycznej wiedzy, ani spełniać rygorystycznych wymagań. Poniżej zostało przedstawionych kilka propozycji kursów, w których wziąć udział może właściwie każdy, a przy tym są to umiejętności bardzo opłacalne.

Kurs na wózki widłowe

Jednym z najszybszych i najtańszych dostępnych kursów jest szkolenie na obsługę wózków widłowych. Dzięki niemu możliwe jest zdobycie odpowiednich uprawnień zaledwie w kilka dni. Jednocześnie umiejętność obsługi wózków widłowych jest obecnie bardzo pożądana na rynku pracy. Stanowiska, na które można aplikować po odbyciu szkolenia, są dużo wygodniejsze i lepiej płatne od innych prac magazynowych.

Kurs na koparkę

Zdecydowanie opłacalnym przedsięwzięciem jest podjęcie się kursu na obsługę koparki. Co prawda, szkolenie trwa dużo dłużej niż w przypadku wózków widłowych, jednak po jego ukończeniu można spodziewać się adekwatnie korzystniejszych ofert pracy. Obecnie na rynku istnieje spory niedobór odpowiednio wyszkolonej kadry, a ciężko sobie przecież wyobrazić jakąkolwiek budowę bez zaangażowania koparek. Doświadczony operator, certyfikujący się ukończeniem odpowiedniego kursu może liczyć na wysokie zarobki, stałą posadę i możliwość wybrania najlepszej oferty pracy.

Kursy SEP

Każdy elektryk powinien mieć ukończony kurs SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich), co pozwoli mu na bezpieczne i zgodne z prawem wykonywanie swojego zawodu. Podczas szkolenia możliwe jest zdobycie uprawnień z 3 następujących grup:

  • G1 - kursy elektryczne,
  • G2 - kursy energetyczne,
  • G3 - kursy gazowe. 

Oprócz tego każdy z rodzajów uprawnień można podzielić na mniejsze podpunkty, z wyróżnieniem urządzeń i aparatury, z którą docelowo kursant będzie pracował. W ten sposób można nabyć uprawnienia na obsługę instalacji elektrycznych o napięciu do 1 kV, powyżej 1kV, turbin parowych o mocy większej niż 50 kW, czy też różnego typu urządzeń gazowych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Dołącz do dyskusji

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu