Szkolenia zawodowe

Szkolenia zawodowe

20 grudnia 2021, godz. 8:05
Udostępnij: Kopiuj link

Najprostszym i najbardziej efektywnym sposobem na zwiększenie pensji i atrakcyjności na rynku pracy jest podnoszenie swoich kwalifikacji. Te z kolei można w bardzo łatwy sposób poszerzać poprzez uczestnictwo w różnego rodzaju kursach. Po pozytywnym ukończeniu szkolenia zazwyczaj otrzymuje się stosowny certyfikat, który świadczy o nabyciu nowych umiejętności. Pracodawca z pewnością doceni tego typu potwierdzenie kwalifikacji potencjalnego nowego pracownika, co pomoże podjąć decyzję o pozytywnym rozpatrzeniu podania. Co więcej, szkolenia nie tylko pozwolą znaleźć nową pracę, ale również awansować w obecnym miejscu zatrudnienia i osiągnąć sukces zawodowy. Pojawia się zatem pytanie, od jakich kursów zacząć? To kwestia bardzo indywidualna, dopasowana do specjalizacji i doświadczenia zawodowego kursanta, jednak istnieje kilka rodzajów szkoleń, które są w dużej mierze uniwersalne. Aby się ich podjąć, nie trzeba posiadać rozległej, specjalistycznej wiedzy, ani spełniać rygorystycznych wymagań. Poniżej zostało przedstawionych kilka propozycji kursów, w których wziąć udział może właściwie każdy, a przy tym są to umiejętności bardzo opłacalne.

Kurs na wózki widłowe

Jednym z najszybszych i najtańszych dostępnych kursów jest szkolenie na obsługę wózków widłowych. Dzięki niemu możliwe jest zdobycie odpowiednich uprawnień zaledwie w kilka dni. Jednocześnie umiejętność obsługi wózków widłowych jest obecnie bardzo pożądana na rynku pracy. Stanowiska, na które można aplikować po odbyciu szkolenia, są dużo wygodniejsze i lepiej płatne od innych prac magazynowych.

Kurs na koparkę

Zdecydowanie opłacalnym przedsięwzięciem jest podjęcie się kursu na obsługę koparki. Co prawda, szkolenie trwa dużo dłużej niż w przypadku wózków widłowych, jednak po jego ukończeniu można spodziewać się adekwatnie korzystniejszych ofert pracy. Obecnie na rynku istnieje spory niedobór odpowiednio wyszkolonej kadry, a ciężko sobie przecież wyobrazić jakąkolwiek budowę bez zaangażowania koparek. Doświadczony operator, certyfikujący się ukończeniem odpowiedniego kursu może liczyć na wysokie zarobki, stałą posadę i możliwość wybrania najlepszej oferty pracy.

Kursy SEP

Każdy elektryk powinien mieć ukończony kurs SEP (Stowarzyszenie Elektryków Polskich), co pozwoli mu na bezpieczne i zgodne z prawem wykonywanie swojego zawodu. Podczas szkolenia możliwe jest zdobycie uprawnień z 3 następujących grup:

  • G1 - kursy elektryczne,
  • G2 - kursy energetyczne,
  • G3 - kursy gazowe. 

Oprócz tego każdy z rodzajów uprawnień można podzielić na mniejsze podpunkty, z wyróżnieniem urządzeń i aparatury, z którą docelowo kursant będzie pracował. W ten sposób można nabyć uprawnienia na obsługę instalacji elektrycznych o napięciu do 1 kV, powyżej 1kV, turbin parowych o mocy większej niż 50 kW, czy też różnego typu urządzeń gazowych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu