Filmy promujące Lubliniec. Jakie prace przygotowano na konkurs?

Filmy promujące Lubliniec. Jakie prace przygotowano na konkurs?

20 grudnia 2021, godz. 11:21
Udostępnij: Kopiuj link

Jak informowaliśmy wcześniej, rozstrzygnięto "Konkurs na film promocyjny o Lublińcu, z okazji jubileuszu 750-lecia Miasta Lublińca". Niektórzy uczestnicy postanowili pochwalić się swoimi pracami. Jakie filmy promujące Lubliniec przygotowano?

Urząd Miejski w Lublińcu poinformował, że na konkurs wpłynęło 13 filmów. Komisja przyznała nagrodę główną filmowi „Lubliniec – bo lubię to miasto od 750 lat” autorstwa Sandry Skorupy-Franiszyn i współautorstwa Piotra Tarsy. Pierwszy raz zobaczymy go 22 stycznia 2022 r. o godz 16.00 podczas Koncertu Noworocznego w Miejskim Domu Kultury.

Na premierę zwycięskiego filmu musimy więc trochę poczekać, jednak już teraz możemy obejrzeć niektóre, pozostałe prace zgłoszone na konkurs. 

Jedną z prac, którą możemy obejrzeć jest film autorstwa Zygmunta Tofilskiego (Zigi Brown) o tytule "Lubliniec kocham to miasto". Napisał on słowa oraz muzykę do piosenki śpiewanej przez dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 1 w Lublińcu. Videoclip został zrealizowany we współpracy z Przedszkolem nr 1. 

Szczególne podziękowania dla pani dyrektor Przedszkola nr 1 Marioli Dylak-Skawińskiej oraz wychowawczyni pani Karoliny Gembała – napisał Zigi Brown

Innym filmem jest praca Łukasza Karnatowskiego. Film nosi tytuł „Lubliniec z tej dobrej strony”. Można w nim zobaczyć przede wszystkim najciekawsze miejsca w Lublińcu z lotu ptaka.

W filmiku starałem się pokazać dobre strony Naszego pięknego, zielonego i czystego miasta – napisał autor.

Zachęcamy do obejrzenia prac. W przypadku pojawienia się kolejnych filmów również umieścimy je w tym artykule.
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu