Ile wyświetleń zrobił teledysk „Moje miasto”? MDK podał statystyki

Ile razy obejrzano teledysk „Moje miasto”? MDK podał statystyki

11 stycznia 2022, godz. 8:29
info: MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Statystyki Facebooka nie pozostawiają cienia wątpliwości – teledysk „Moje miasto” pokochali mieszkańcy Lublińca. 139 komentarzy, 3,7 tys. kliknięć linku do kanału YouTube, 246 udostępnień i wreszcie zasięg:  18,8 tys. I ciągle rośnie!

Od premiery teledysku „Moje miasto” minęło kilka dni, jednak wciąż ukazują się kolejne reakcje i wyświetlenia na fanpage i kanale YouTube Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu. Oprócz komentarzy wyrażających wdzięczność i uznanie dla osób zaangażowanych w stworzenie teledysku, pojawiają się także ciepłe spostrzeżenia mieszkańców, które świadczą o ich przywiązaniu do miasta: „Piękny ten nasz Lubliniec”, „Bo lubi się tu żyć”, „Prawda, to jest moje miasto, to jest mój rodzinny dom”. Te komentarze cieszą najbardziej, gdyż teledysk został przygotowany właśnie z okazji jubileuszu 750-lecia istnienia Lublińca, a jego celem było zwrócenie uwagi na piękno i potencjał miasta, które ciągle się rozwija oraz dba o rodzinną atmosferę. Jak mówią słowa piosenki: „Za co ja lubię moje miasto? Ludzie, kultura, dobry klimat”. I tak jest w rzeczywistości. Warto podkreślić, że autorem utworu „Moje miasto” jest Krzysztof Gembała, który niejednokrotnie pokazał swoje umiejętności kompozytorskie, tworząc, m.in. kantatę o Edycie Stein, hymn dla Szkoły Podstawowej nr 4 w Lublińcu czy obejmując kierownictwo nad widowiskiem słowno-muzycznym zatytułowanym: „Jak Lubliniec do Polski powrócił”.

Nad przygotowaniem teledysku do utworu „Moje miasto” pracowało wiele osób: dzieci i artyści związani z MDK, m.in. grający w Miejskiej Orkiestrze Dętej Lubliniec, pracownicy MDK. Za stronę wokalną odpowiada Karolina Wieczorek, instruktor Studia Piosenki MDK. Realizacją nagrań i produkcją dźwiękową zajęło się AllDęte Studio. Choreografię opracowała Małgorzata Prowda, instruktorka tańca w MDK. Dynamiczny i płynny montaż to zasługa Dawida Mikudy, który jest również autorem scenariusza i reżyserem. W teledysku gościnnie wystąpił burmistrz Lublińca, Edward Maniura oraz Andrzej Szatan, aktor Teatru po Pracy, który wcielił się w postać księcia Władysława Opolskiego, założyciela miasta. 

Premiera teledysku „Moje miasto” odbyła się 5 stycznia o godz. 19.00 na kanałach społecznościowych MDK. Chwilę wcześniej w sali widowiskowej miało miejsce spotkanie przedpremierowe dla osób zaangażowanych w jego przygotowanie. Mogli oni opowiedzieć o swoich doświadczeniach związanych z pracą nad teledyskiem. Wśród zaproszonych gości obecni byli, m.in. Edward Maniura burmistrz miasta Lublińca, Anna Jonczyk-Drzymała, zastępca burmistrza miasta Lublińca, Stanisław Kowalczyk, przewodniczący Lublinieckiej Rady Kultury, Adam Richter, przewodniczący Komisji Oświaty, Sportu, Kultury i Turystyki. Spotkanie było okazją do podziękowań i zobaczenia teledysku na dużym ekranie.

- To nie koniec, to początek - powiedziała Agata Woźniak-Rybka, dyrektor Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu -  Nad teledyskiem pracowaliśmy od wakacji. Dzisiejszy wieczór to dla nas przełomowy moment, w którym dzielimy się z szerszą publicznością tym, co stworzyliśmy – podsumowała.

Piosenka z melodią wpadającą w ucho stała się prawdziwym przebojem, a teledysk wizytówką miasta. „Jest hit. Taki prawdziwy i szczery” – piszą komentatorzy na Facebooku. Lekki, wakacyjny klimat widoczny w teledysku wprawia w dobry nastrój, a jego świetny montaż i piękne ujęcia pokazują Lubliniec, jako miasto, w którym dobrze jest zamieszkać, bo każdy może poczuć się tutaj jak w domu.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu