Taniec i śpiew na rynku. Akcja przeciw przemocy oraz akt solidarności dla Ukrainy

Taniec i śpiew na rynku. Akcja przeciw przemocy oraz akt solidarności dla Ukrainy

7 marca 2022, godz. 10:02
Udostępnij: Kopiuj link

We wtorek 8 marca na lublinieckim rynku odbędzie się akcja w ramach kampanii społecznej „Nazywam się Miliard”. Jej celem jest zwrócenie uwagi na problem przemocy wobec kobiet. Wydarzenie zostanie połączone z aktem solidarności dla Ukrainy.


- W ramach kampanii społecznej „NAZYWAM SIĘ MILIARD” organizowanej od wielu już lat przez Stowarzyszenie Ścieżka Marzeń, lublińczanki - córki, matki, żony, babcie i przyjaciółkami zatańczą do słów kampanijnej piosenki pod tym samym tytułem – informuje zastępca burmistrza Lublińca Anna Jonczyk-Drzymała.

Wydarzenie rozpocznie się o godz 17.30 od kilku prób tańca. Następnie, o godz. 18.00, wspólnie zostaną zaśpiewane piosenki w ramach aktu solidarności dla Ukrainy.

- Zjednoczymy siły wokalne, próbując stworzyć - mimo napiętej atmosfery w Polsce i Europie krąg ludzi, dla których największą wartością jest drugi człowiek i pokój w naszych miastach, krajach i Świecie. Jeżeli będzie nas dużo, skupimy się wokół najważniejszych symboli narodowych – dodaje wiceburmistrz. 

Będzie można usłyszeć zarówno polskie utwory, jak i ukraińskie. Te drugie zostaną wykonane przez osoby, które przyjechały do Lublińca właśnie z Ukrainy. 

Utwory można odsłuchać tutaj:

https://www.youtube.com/watch?v=HBLzV2P2y_s

https://www.youtube.com/watch?v=vizHymFie8k

https://www.youtube.com/watch?v=ZztmQsSAqfo

Komentarze

K
Karolina 8 marca 2022, godz. 11:23
Zgłoś
Taniec

Pod płaszczykiem Pomocy i Solidarności z Ukrainą ktoś chce bardzo promować swój wizerunek??? Wszyscy pamiętamy do czego to doprowadziło po ubiegłych pokazach "Błyskawic" ( nazistowski symbol Służby Pomocniczej Kobiet w latach 1939-1945) i pasuje ten taniec jak pięść do oka.

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu