Gdzie po pożyczkę w Lublińcu?

Gdzie po pożyczkę w Lublińcu?

4 kwietnia 2022, godz. 7:27
Materiał zewnętrzny, fot. pixabay.com
Udostępnij: Kopiuj link

Jeśli brakuje Ci pieniędzy na jakiś ważny wydatek i zastanawiasz się, skąd je wziąć w Lublińcu, mamy dla Ciebie kilka potencjalnie interesujących propozycji. Sprawdź, gdzie możesz pozyskać dodatkowe środki.

Rodzina, znajomi

Zacznijmy od nieoficjalnych kanałów, czyli przede wszystkim rodziny i znajomych. Jeżeli wiesz, że finanse Twoich bliskich czy przyjaciół są w nienagannym stanie i utrzymujesz z nimi dobre relacje, teoretycznie możesz zapytać, czy pożyczą potrzebną Ci kwotę. Nie da się ukryć, że wymaga to jednak pewnej śmiałości, a nie każdy ją ma. Poza tym od bliskich ani znajomych raczej nie pożyczysz kilku tysięcy ani tym bardziej większych kwot, jeśli będą Ci potrzebne. Kilkadziesiąt, kilkaset złotych jak najbardziej, ale na pożyczenie większych sum przeważnie mogą sobie pozwolić wyłącznie najmajętniejsze osoby. Niewątpliwą zaletą pożyczania od rodziny i przyjaciół jest natomiast brak kosztów i sztywnych terminów, co nie zmienia faktu, że spłata zgodnie z wcześniejszymi ustalaniami powinna być priorytetem.

Bank

Przejdźmy zatem do instytucjonalnych form udzielania pożyczek i zacznijmy od najbardziej oczywistych w tym kontekście podmiotów, czyli banków. W Lublińcu działa ich wiele, więc masz szeroki wybór wszelkiego rodzaju kredytów. Na który się zdecydować? Jeśli chcesz szybko pozyskać kwotę do kilkudziesięciu złotych, wybierz kredyt gotówkowy, którego oferty znajdziesz i porównasz w serwisie sowafinansowa.pl. Zaciągniesz go przy ograniczonych formalnościach i w krótkim czasie. W przypadku finansowania inwestycji sięgnij po kredyt inwestycyjny, a gdy zechcesz kupić nieruchomość – po hipoteczny.

Niewątpliwą zaletą kredytów bankowych jest relatywnie niskie oprocentowanie – znacznie korzystniejsze niż w przypadku pożyczek pozabankowych. Poza tym w banku możesz otrzymać kredyt nawet na kilka milionów złotych, o ile dysponujesz odpowiednią zdolnością i wniesiesz wymagane zabezpieczenia. Niestety, dla wielu osób kredyty bankowe są poza zasięgiem, ponieważ aby zaciągnąć jeden z nich, niezbędne jest przejście procedur weryfikacyjnych. Konieczność posiadania legalnego źródła dochodu czy dobrej historii kredytowej sprawia, że nie każdy może zaciągnąć kredytu w banku.

Firma pożyczkowa

Jeśli i Ty nie chcesz lub nie masz szans na uzyskanie kredytu bankowego, możesz rozważyć zaciągnięcie pożyczki w firmie pozabankowej w Lublińcu albo przez Internet. Polecamy to rozwiązanie osobom, których wnioski o kredyt w banku są odrzucane, a także każdemu, komu zależy na jak najszybszym otrzymaniu pieniędzy. Minimalne formalności i błyskawiczna realizacja procedur sprawiają, że niekiedy istnieje możliwość otrzymania pieniędzy na konto w ciągu zaledwie 15 min od akceptacji wniosku, którego rozpatrywanie również trwa błyskawicznie.

Wady? Trudno zaprzeczyć, że pożyczki pozabankowe należą do najdroższych produktów finansowych na rynku. Rzeczywista roczna stopa oprocentowania wynosząca niekiedy nawet ponad 1000% powoduje, że pod względem opłacalności kredyty bankowe znacząco przewyższają pożyczki online. Dlatego jeśli masz możliwość zaciągnięcia kredytu, wybierz to rozwiązanie.

Lombard

W Lublińcu działają również lombardy, w których można otrzymać pożyczkę pod zastaw. Konieczne jest zatem wniesienie jakichś wartościowych przedmiotów, ponieważ to od nich w dużej mierze zależy wysokość dostępnej w lombardzie sumy. Im bardziej wartościowy przedmiot pozostawiony pod zastaw, tym na większą kwotę można się zadłużyć dzięki lombardzie.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu