Szkolenia dla działów kadr i płac – jakie warto wybrać?

17 maja 2022, godz. 7:58
Udostępnij: Kopiuj link

Dział kadr i płac często jest jedną z ważniejszych jednostek organizacyjnych w firmie. Jego pracownicy są zaś obciążeni dużą odpowiedzialnością, w szczególności w zakresie dopilnowania, by firma przestrzegała przepisów prawa pracy, prawa podatkowego i innych. Dlatego też szkolenia dla kadr i płac są tak istotne – pomagają bowiem uzupełnić wiedzę o najnowsze informacje związane ze zmianami regulacji. Dowiedz się, jakie tematy są poruszane na rozmaitych kursach i szkoleniach i w które z nich warto zainwestować.

Szkolenia kadry-płace a prawo pracy

Przepisy prawa pracy należą do najważniejszych dla wszystkich pracowników działów kadr i płac. To one określają zasady zatrudnienia i wielu związanych z tym aspektów. Popularne szkolenia dla kadr i płac omawiają przede wszystkim najnowsze zmiany przepisów prawa pracy. Są one organizowane w zasadzie stale, ponieważ tempo wprowadzania nowych regulacji przez rząd PIS jest naprawdę duże, a zmiany są źle przygotowane i bez zachowania czasu na ich poprawne wdrożenie przez przedsiębiorstwa. To jednak nie jedyny temat związany z prawem pracy, który może się okazać przydatny. Pracownicy kadr i płac na pewno skorzystają również ze szkoleń omawiających np.:

 • pracownicze plany kapitałowe – zasady dotyczące ich tworzenia, prowadzenia, wpłat i wypłat oraz wszelkie kryteria zobowiązujące podmiot do tworzenie PPK;
 • czas pracy – prawidłowe rozliczanie i planowanie na bazie aktualnych przepisów i praktycznych przykładów;
 • trudne przypadki z zakresu prawa pracy i BHP – omówienie konkretnych sytuacji, o których nie ma mowy w przepisach;
 • prawo pracy z uwzględnieniem specyfiki Covid-19 – rozliczanie pracy zdalnej, BHP, badania lekarskie w dobie pandemii, kwarantanna, wynagrodzenie za okres niewykonywania pracy i wiele innych zagadnień;
 • zasady prowadzenia dokumentacji pracowniczej – zgodnie z aktualnymi przepisami prawa;
 • zatrudnianie cudzoziemców – praktyczna interpretacja przepisów i omówienie wszystkich przypadków.

To nie wszystkie szkolenia dla kadr i płac poruszające tematykę związaną z prawem pracy i jego przepisami. Dlatego jeśli szukasz konkretnego tematu, warto sprawdzić ofertę firm szkoleniowych, która dostępna jest na https://eventis.pl/szkolenia/kadry-place. W razie braku odpowiedniego szkolenia kadrowo-płacowego można też zorganizować kurs zamknięty z indywidualnie dobranym programem.

Inne szkolenia dla kadr i płac

Szkolenia kadry-płace omawiają jednak znacznie szerszą tematykę. Dotyczą również prawa podatkowego, wykorzystywanych w codziennej pracy narzędzi i wielu innych kwestii. Na jakie jeszcze szkolenia dla kadr i płac warto zwrócić uwagę?

 • Ochrona danych osobowych a kadry i płace/HR to temat istotny dla każdej organizacji zatrudniającej pracowników. Obecne wysokie wymagania w zakresie ochrony danych zmieniają nieco sposób prowadzenia rekrutacji oraz wpływają na procedury związane z przetwarzaniem danych pracowników. To obszerne i dość skomplikowane zagadnienie najłatwiej poznać za pośrednictwem szkolenia dla kadr i płac.
 • Zarządzanie szkoleniami to jeden z obowiązków niektórych działów kadr i płac lub też działów HR. Edukacja pracowników w tym obszarze pomoże w trafnym określaniu potrzeb szkoleniowych, planowania szkoleń i ich budżetu oraz ewaluacji ich efektywności.
 • Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych – zasady tworzenia ZFŚS i jego prowadzenia, a także praktyczne omówienie wszystkich przepisów i rozwianie wynikających z nich wątpliwości to idealne szkolenie dla kadr i płac w każdej firmie, która prowadzi ZFŚS lub planuje jego utworzenie.
 • Program Płatnik to podstawowe narzędzie do prowadzenia rozliczeń z ZUS. Dzięki przejściu odpowiedniego szkolenia kadry i płace w Twojej firmie bez trudu poradzą sobie z prawidłowym i terminowym wykonywaniem wszystkich rozliczeń.
 • Czas pracy kierowców to szkolenia dla kadr i płac w firmach transportowych, logistycznych, spedycyjnych i wszystkich innych, które zatrudniają kierowców. Polegają one na omówieniu specyfiki rozliczania czasu pracy na tym stanowisku w kontekście obowiązujących przepisów.

Powyższe szkolenia dla kadr i płac są przeznaczone przede wszystkim dla pracujących w zawodzie specjalistów i kierowanego firm, które chcą podnosić kwalifikacje swoich pracowników. Dostępne są jednak również kompleksowe, przekrojowe kursy dla każdego, kto chce dokształcić się w zakresie kadr i płac.

Jak szybko znaleźć dobre szkolenia?

Pomóc w tym mogą internetowe bazy szkoleń, takie jak portal szkoleniowy Eventis.pl. Zawiera on blisko osiem tysięcy tytułów różnych szkoleń, a także kursów, warsztatów i konferencji.

Portal pozwala wyszukać szkolenia i kursy na dany temat, przeglądać te po miastach realizacji, datach, a także poznać ceny oraz zgłosić swój udział z użyciem bezpłatnego formularza rejestracji. Baza pozwala więc znaleźć ciekawe szkolenia dużo szybciej niż gdybyśmy chcieli wyszukiwać je przy użyciu tradycyjnej wyszukiwarki internetowej. Warto porównać oferty szkoleń od wielu organizatorów zanim zdecydujemy się na udział w wybranym wydarzeniu, co pozwala lepiej dobrać szkolenie do własnych potrzeb szkoleniowych.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu