XII Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko” [PROGRAM]

XII Piknik Leśno-Łowiecki „Cietrzewisko” [PROGRAM]

7 czerwca 2022, godz. 7:58
inf. pras. ZPiT „Śląsk”
Udostępnij: Kopiuj link

Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” zaprasza do swojej siedziby na dwunastą edycję Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko”. Impreza o charakterze edukacyjno-ekologicznym jest inspirowana bogactwem koszęcińskiej przyrody oraz tradycjami leśno-łowieckimi kultywowanymi w tym regionie. Organizatorem Pikniku Leśno-Łowieckiego „Cietrzewisko” jest Zespół Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny we współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Katowicach, Polskim Związkiem Łowieckim, Nadleśnictwem Koszęcin oraz gminą Koszęcin. Patronat honorowy nad imprezą objął Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Józef Kubica. Wstęp wolny.

Impreza swoim niepowtarzalnym klimatem od kilkunastu lat przyciąga miłośników lasu i kultury łowieckiej. Program pikniku pozwala bliżej poznać pracę leśników oraz leśno-łowieckie tradycje, gwarantując zarówno walory edukacyjne, jak i doskonałą zabawę w plenerze. Wydarzenia będą się obywać w dwóch lokalizacjach: na terenie Nadleśnictwa Koszęcin oraz w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” przy ulicy Zamkowej 3. 

„Cietrzewisko” rozpocznie się w piątek 10 czerwca Leśnym Dniem Edukacyjnym w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin. Zaplanowano prezentacje szkolnictwa leśnego, będą stoiska gastronomiczne „Dobre z Lasu”, wystawy i ekspozycje przyrodnicze Nadleśnictwa Koszęcin oraz stoiska edukacyjne Lasów Państwowych. W sobotę 11 czerwca, w siedzibie Nadleśnictwa odbędą się przesłuchania w ramach XI Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej oraz Konkursu Sygnalistów Myśliwskich (9:00 – 15:00). Finalistów i zwycięzców muzycznej rywalizacji poznamy tego samego dnia, podczas koncertu galowego w siedzibie Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” (godz. 16:00). W sobotę od 12:30 zaplanowano główne pokazy i ekspozycje, degustacje potraw myśliwskich, wieczorem odbędzie się koncert Krzysztofa Respondka (godz. 18:00). Zwieńczeniem dnia będzie koncert „Z tańcem po kraju” w wykonaniu artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (godz. 19:15, namiot koncertowy na dziedzińcu Pałacu w Koszęcinie). W niedzielę 12 czerwca uczestnicy Pikniku spotkają się na uroczystej Mszy Hubertowskiej w kościele pw. św. Trójcy w Koszęcinie (godz. 13:00).

Szczegółowy program imprezy: 

XII Piknik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko"
10-12 VI 2022

Siedziba Nadleśnictwa Koszęcin oraz Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny w Koszęcinie

10 czerwca, PIĄTEK

„Leśny Dzień Edukacyjny” w siedzibie Nadleśnictwa Koszęcin

11:00 -14:30
– stoiska i punkty informacyjne szkół leśnych, spotkanie  młodzieży szkół podstawowych z udziałem przedstawicieli szkół leśnych
– stoisko gastronomiczne „Dobre z Lasu”
– wystawy i ekspozycje przyrodnicze Nadleśnictwa Koszęcin
– stoiska edukacyjne Lasów Państwowych
– pokaz rzeźbienia w drewnie pilarką

11 czerwca, sobota

9:00 -15:00 
– przesłuchania w ramach XI Śląskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej  oraz Konkursu Sygnalistów Myśliwskich *
12:30 - 18:00 
– wystawy i ekspozycje przyrodnicze w Nadleśnictwie Koszęcin *
– stoisko edukacyjne Lasów Państwowych **
– stoisko „Dobre z lasu” **

13:00 - 18:00  – pokazy mistrzów drwali (okrzesywanie, przekładka łańcucha,  rzeźbienie pilarką w drewnie)**
12:30 -13:30 – degustacja specjałów kuchni myśliwskiej*
13:10 - 15:00 – pokaz i prezentacja: ptaków drapieżnych, psów ras myśliwskich*
14:15 -15:30 – muzyka myśliwska, konkursy dla dzieci*
15:30 - 16:00 – prezentacja ptaków drapieżnych **
16:00 - 17:45 – XI Śląski Festiwal Muzyki Myśliwskiej,  Konkurs Sygnalistów Myśliwskich – koncert galowy,  występ Zespołu Muzyki Myśliwskiej „DeLuxe”.
18:00 -19:00 – Krzysztof Respondek **
19:15 - 20:15 –  „Z tańcem po kraju” - koncert artystów baletu Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny

*  teren siedziby Nadleśnictwa Koszęcin (ul. Sobieskiego 1, Koszęcin)
** teren siedziby Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny (ul. Zamkowa 3, Koszęcin)

12 czerwca, NIEDZIELA

13:00 -14:00 – uroczysta Msza Hubertowska w kościele pw. św. Trójcy w Koszęcinie (oprawa muzyczna – Zespół Muzyki Myśliwskiej „DeLuxe”)
 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu