Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Częstochowskiej w Lublińcu

Pożar mieszkania w budynku wielorodzinnym przy ul. Częstochowskiej w Lublińcu

13 czerwca 2022, godz. 11:25
źródło: PSP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek 10 czerwca w jednym z domów wielorodzinnych w Lublińcu doszło do pożaru. Całe zdarzenie relacjonuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu:

10 czerwca 2022 roku, tuż po godzinie 3:00 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu otrzymał zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, o pożarze mieszkania w budynku wielorodzinnym zlokalizowanym przy ul. Częstochowskiej w Lublińcu. 

Przybyłe na miejsce jednostki straży pożarnej zastały pożar pomieszczenia w mieszkaniu na parterze, wydobywający się dym z okien oraz przez jedno z nich (wybite przez temperaturę) widoczny ogień. Kierujący Działaniem Ratowniczym pozyskał informację, że budynek przed przybyciem zastępów straży opuściły 2 osoby, ale wewnątrz przebywają jeszcze ludzie i podjął decyzję o dalszym przeszukaniu i ewakuacji, łącznie przez strażaków zostało ewakuowanych jeszcze 6 osób z pierwszego piętra. 

Zabezpieczono miejsce zdarzenia i przystąpiono do gaszenia pożaru. Zadysponowany na miejsce zdarzenia zespół pogotowia energetycznego odłączył zasilanie budynku w energię elektryczną. Przybyłe pogotowie gazowe sprawdziło odcięcie dopływu gazu. Działania straży pożarnej polegały na niedopuszczeniu do rozprzestrzenienia się pożaru poza mieszkanie. Po opanowaniu pożaru i oddymieniu pomieszczeń przystąpiono do usunięcia nadpalonego wyposażenia mieszkania w celu dogaszenia. Na miejsce wezwano przedstawiciela UM Lubliniec - właściciela mieszkania oraz Inspektora Nadzoru Budowlanego. Działania zakończono o godz. 6:05. 

Przypuszczalną przyczyną powstania pożaru było zwarcie w instalacji elektrycznej bądź odbiorniku prądu w pomieszczeniu kuchennym. Czynności dochodzeniowe prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu.

W działaniach udział brały:
- 3 zastępy z JRG w Lublińcu;
- 1 zastęp z WSP JW w Lublińcu;
- 1 zastęp z OSP w Lublińcu;
- grupa operacyjna z KP PSP w Lublińcu;
- Zespół Ratownictwa Medycznego;
- Policja

Opracowanie: mł. bryg. Wojciech Kwapień, KP PSP w Lublińcu
Zdjęcia: kpt. Piotr Szleper, KP PSP w Lublińcu

Źródło: PSP Lubliniec

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu