news

Ślusarz - kiedy będziesz potrzebować jego pomocy?

15 czerwca 2022, godz. 11:53
fot. shutterstock
Udostępnij: Kopiuj link

Ślusarz to zawód, o którym na co dzień zapominamy. Przychodzą jednak momenty, gdy to właśnie on przywraca spokój w naszym życiu i ratuje nas z opresyjnych sytuacji. Kiedy warto skorzystać z pomocy ślusarza i czym się on zajmuje? Czy nie możemy samodzielnie wymienić lub naprawić zamków? Odpowiedzi na wszystkie pytania dotyczące pracy ślusarza odnajdziesz w tym artykule.

Kim jest ślusarz?

Ślusarz bez wątpienia należy do ponadczasowych zawodów. Choć wiele miejsc pracy wraz z upływem czasu zostało zastąpionych przez maszyny, pracy wykonywanej przez ślusarza jeszcze nikt dotąd nie był w stanie zastąpić technologią. Pierwotnie ślusarz zajmował się obróbką metali. Jednak wraz z upływem czasu zakres wykonywanych obowiązków znacząco się zmienił. Ślusarz zaczął bowiem zajmować się tworzeniem, naprawą i montażem zamków, kluczy i okuć. Dziś produkcję zamków przejęły fabryki. Nie odpowiadają one jednak za ich naprawę. W kwestii naprawy zamków ekspertami nadal pozostają ślusarze. Obecnie ślusarz Chorzów zajmuje się głównie pracą w terenie. Wymiana zamków to najczęstsza usługa wykonywana przez przedstawicieli tego zawodu.

Przypadki, gdy pomoc ślusarza jest nieoceniona

Ślusarz z dużym doświadczeniem z pewnością będzie mógł przytoczyć setki różnych anegdot ze swojego życia, gdy jego pomoc okazywała się nieoceniona.

Najczęściej jednak z pomocy ślusarza korzystamy, gdy:

  • chcemy wymienić zamek na nowy,
  • złamaliśmy klucz w zamku,
  • zgubiliśmy klucz i nie mamy zapasowego,
  • mechanizm jest zardzewiały, bądź uszkodzony i uniemożliwia otwarcie drzwi.

Zatrzaśnięte drzwi - jak może pomóc ślusarz?

Zatrzasnąłeś drzwi i nie możesz dostać się do środka - co wówczas zrobić? Dla wielu osób już sama myśl o takiej  sytuacji jest przerażająca. Nic więc dziwnego, że niemal każdy z nas nie potrafi zapanować nad stresem i silnymi emocjami. Warto wówczas uspokoić się myślą, że w naszej okolicy z całą pewnością działa pogotowie ślusarskie. Dla dobrego ślusarza bezinwazyjne dostanie się do wnętrza, zajmuje niewiele czasu. Specjalista pomoże, nawet kiedy złamany klucz pozostał w zamku bądź gdy zgubiliśmy go.

Pracownik pogotowia ślusarskiego przyjeżdża pod wskazany adres z profesjonalnym sprzętem. Większość wykorzystywanych metod jest bezinwazyjna. Nie warto więc podejmować próby samodzielnego dostania się do środka. Koszt ślusarza, który pomoże nam z zatrzaśniętymi drzwiami, jest zdecydowanie niższy, od wymiany drzwi na nowe. Zwykle bowiem samodzielne próby kończą się poważnymi uszkodzeniami zamka lub obicia drzwi.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu