Upływa termin na złożenie deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw

Upływa termin na złożenie deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw

27 czerwca 2022, godz. 7:58
Udostępnij: Kopiuj link

Przypominamy, że 30 czerwca upływa termin na złożenie deklaracji dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw o mocy do 1 MW. Poniżej informacja ze strony Urzędu Miejskiego w Lublińcu:

„Informujemy, że od dnia 1 lipca 2021r. właściciele i zarządcy nieruchomości, w których znajduje się źródło ciepła i spalania paliw o mocy do 1 MW, mają obowiązek złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Termin na złożenie deklaracji za źródła ciepła uruchomione przed 1 lipca 2021r. mija z końcem czerwca 2022r. Dla źródeł ciepła uruchomionych po 1 lipca 2021r. termin złożenia deklaracji wynosi 14 dni od pierwszego uruchomienia instalacji." Szczegóły i przykładowo wypełnione deklaracje: https://lubliniec.eu/obowiazek-skladania-deklaracji-do-centralnej-ewidencji-emisyjnosci-budynkow

CEEB to system informacji o źródłach ogrzewania budynków, który powstał w celu wspierania działań w zakresie planowania i realizacji polityki niskoemmicyjnej.

Jak złożyć deklarację? (informacja ze strony Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego)

1) w formie elektronicznej, czyli przez Internet wykorzystując do tego aplikację na stronie https://ceeb.gov.pl – jest to najszybszy i najwygodniejszy sposób, umożliwiający oszczędność czasu i pieniędzy, bez potrzeby wychodzenia z domu. Zachęcamy wszystkich do korzystania z elektronicznego sposobu składania deklaracji.  

2) w formie papierowej - wypełniony dokument należy  wysłać listem za pośrednictwem poczty albo złożyć osobiście we właściwym Urzędzie Gminy/Miasta (zgodnie z lokalizacją budynku).

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu