Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności

Międzynarodowy wyścig kolarski przejechał drogami powiatu lublinieckiego

30 czerwca 2022, godz. 14:23
inf. i fot. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Trasa drugiego etapu 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności" i Olimpijczyków przebiegała z Tarnowskich Gór do Sosnowca. Zawodnicy przejechali m.in. drogami powiatu lublinieckiego. Nad bezpieczeństwem kolarzy i widzów czuwali lublinieccy policjanci i strażacy OSP.

W środę 29 czerwca po godzinie 17.00 peleton wjechał na teren powiatu lublinieckiego z kierunku Miasteczka Śląskiego. Po minięciu Sośnicy, drogą numer 789 kolarze dotarli do miejscowości Woźniki, gdzie organizatorzy zaplanowali lotny finisz. W trakcie rywalizacji na trasie kolarze podzielili się na dwie duże grupy. Po przejechaniu ulicami Woźnik uczestnicy wyścigu skierowali się w stronę powiatu myszkowskiego – relacjonuje lubliniecka policja.

Cała trasa wyścigu na terenie powiatu lublinieckiego była zabezpieczana przez lublinieckich policjantów i strażaków OSP, którzy czuwali nad bezpieczeństwem zarówno zawodników, jak i przybyłych widzów. Na czas przejazdu peletonu i wozów serwisowych ekip kolarskich ruch kołowy na trasie został całkowicie wstrzymany i odbywał się wyznaczonymi objazdami. 


 

Galeria: 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski "Solidarności" i Olimpijczyków

fot. KPP Lubliniec fot. KPP Lubliniec fot. KPP Lubliniec fot. KPP Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu