„Lublinieckie rozgrywki rodzinne” – wakacyjny festyn gier z MDK

„Lublinieckie rozgrywki rodzinne” – wakacyjny festyn gier z MDK

12 lipca 2022, godz. 8:57
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Popołudnie 24 lipca będzie należało do amatorów gier i dobrej zabawy. Od godz. 15.00 na skwerze przed Miejskim Domem Kultury rozpoczną się „Lublinieckie rozgrywki rodzinne”.

Miejski Dom Kultury w Lublińcu zaprasza na letni festyn „Lublinieckie rozgrywki rodzinne”. Na miłośników zabawy czekają gry w wersji maxi – popularny „Lubliniecki eurobiznes”, „Bierki XXL”, śląska „Gra edukacyjno”, a także zupełnie nowa „Lublinieckie opowieści”. W tej grze zadaniem drużyny jest ułożenie historii na podstawie wylosowanych piktogramów. Gracze posługują się tu ogromnymi kostkami, na których znalazły się również symbole związane z Lublińcem. Zasady są proste i przystępne dla każdego. Można puścić wodze fantazji i stworzyć naprawdę fantastyczne opowieści, świetnie się przy tym bawiąc.

Wśród atrakcji jakie przewidziano podczas festynu znalazły się różnego rodzaju konkurencje. Będzie można wykazać się znajomością miasta w quizie wiedzy o Lublińcu i spróbować swoich sił w zadaniach i turniejach. Dla amatorów twórczych działań przygotowano warsztaty oraz kolorowanki XXL. Na skwerze stanie również fotobudka oraz pamiątkowa ścianka „750-lecie Lublińca” w sam raz, by uwiecznić radosne chwile na festynie. W programie znalazły się również rodzinne zabawy integracyjne, występy sekcji MDK, malowanie twarzy oraz słodkie niespodzianki.  

Festyn to także świetny czas na integrację z naszymi sąsiadami zza wschodniej granicy. Wiele ukraińskich rodzin od kilku miesięcy wzbogaca naszą lubliniecką społeczność. Wspólna zabawa przełamuje bariery, uczy współpracy i jest doskonałym sposobem na budowanie wzajemnych relacji.

Festyn „Lublinieckie rozgrywki rodzinne” odbędzie się 24 lipca o godz. 15.00 na skwerze im. gen. Wł. Sikorskiego, przed MDK. Wstęp wolny. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu