Koncert z okazji Rosz ha-Szana (żydowskiego nowego roku) w MDK Lubliniec

Koncert z okazji Rosz ha-Szana (Żydowskiego Nowego Roku) w MDK Lubliniec

25 sierpnia 2022, godz. 14:16
źródło: MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Już 8 września w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu odbędzie się koncert z okazji Rosz ha-Szana – Żydowskiego Początku Roku. Koncert upamiętnia również 80. rocznicę śmierci Edyty Stein, patronki Lublińca. 

Cykl koncertów z wybitnymi artystami polskiej i niemieckiej sceny muzycznej rozpocznie się w Miejskim Domu Kultury w Lublińcu 8 września o godz. 18.00. W programie przewidziano utwory znanych kompozytorów, m.in. Mendelssohna, Moniuszki, Melcera-Szczawińskiego oraz wielu, wielu innych. Wystąpią: mezzosopranistka Marie Bieber, pianista Maurycym Huf oraz dyrektor artystyczny Dolnośląskich Salonów Muzycznych, pianista, Jerzy Owczarz. 

Kolejne koncerty odbędą się w Dreźnie, Wrocławiu, Dusznikach, Żytawie (Zittau), Nowogrodźcu i Zawidowie. Koncert odbywa się w ramach projektu „Rok Edyty Stein 2022”. Projekt realizowany jest przez Centrum Historii Zajezdnia i Dolnośląskie Salony Muzyczne we współpracy z Towarzystwem im. Edyty Stein i Hillersche Villa gGmbH w Zittau. Projekt dofinansowano ze środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Wstęp wolny.

Galeria: Koncert z okazji Rosz ha-Szana - plakat

Koncert z okazji Rosz ha-Szana - plakat, źr. MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu