Poszukiwany 66-latek został odnaleziony. Policja podsumowuje akcję

Zaginiony 66-latek został szczęśliwie odnaleziony. Policja podsumowuje akcję poszukiwawczą

5 września 2022, godz. 13:38
źródło: KPP Lubliniec, zdj. z akcji poszukiwawczej
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek 2 września, na prośbę Komendy Powiatowej Policji w Lublińcu, zamieściliśmy w naszym serwisie informację o poszukiwaniach 66-latka, który nie wrócił do swojego domu na terenie Lublińca. Finał poszukiwań okazał się szczęśliwy, ponieważ jeszcze tego samego dnia mężczyzna został odnaleziony. Lubliniecka policja opisuje akcję poszukiwawczą, w którą zaangażowało się wiele jednostek i osób:

„1 i 2 września na terenie Lublińca trwały poszukiwania 66-letniego mężczyzny, który nie wrócił do swojego domu. W akcji poszukiwawczej uczestniczyli policjanci z Lublińca, Woźnik i Koszęcina, wspierani przez funkcjonariuszy z katowickich Oddziałów Prewencji Policji. Do akcji włączyli się również strażacy z JRG w Lublińcu, OSP Kochcice, Sadów, Koszęcin, Rusinowice, Lubliniec, funkcjonariusze SOK, Straży Leśnej, leśnicy oraz członkowie Grupy Poszukiwawczo – Ratunkowej z OSP w Solarni z psami. Powiadomiony został Zespół Zarządzania Kryzysowego przy Urzędzie Miasta w Lublińcu.

W piątek od wczesnych godzin rannych służby prowadziły poszukiwania na terenach leśnych w rejonie ulic Biała i Stara Kolonia w Lublińcu, a strażacy w łodziach sprawdzali akweny wodne w rejonie Parku Miejskiego i ulicy Stawowej. Poszukiwania wspierali również ratownicy na quadach, załogi 2 dronów i przewodnicy z psami wyszkolonymi w poszukiwaniu osób. Równolegle dzielnicowi rozpytywali mieszkańców i sprawdzali monitoringi, a kryminalni wraz z funkcjonariuszami lublinieckiej Straży Miejskiej przeglądali zapisy z kamer monitoringu miejskiego.

Akcja poszukiwawcza zakończyła się szczęśliwie. Cały i zdrowy 66-latek został odnaleziony przez dzielnicowego w piątek około godziny 18.00 na obrzeżach miasta. Wezwany na miejsce zespół pogotowia ratunkowego przetransportował go do szpitala celem konsultacji medycznej.”

Lublinieccy policjanci dziękują wszystkim osobom i służbom, które aktywnie włączyły się do poszukiwań. Szczególne podziękowania mundurowi składają mieszkańcom Lublińca, którzy udostępnili służbom zapisy monitoringów z prywatnych kamer, a także osobom i mediom wspierającym akcję w mediach społecznościowych i Internecie. Jednocześnie prosi się o usunięcie ze swoich zasobów wizerunku i danych osobowych odnalezionego mężczyzny. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu