
Więcej wiaduktów kolejowych w Lublińcu? Radny proponuje rozwiązania komunikacyjne
Jeden z radnych Rady Powiatu w Lublińcu, Jerzy Orszulak, zwrócił się do Urzędu Miejskiego w sprawie ujęcia w przygotowywanej „Strategii Rozwoju Miasta Lublińca na lata 2023-2030 z perspektywą do 2035 roku” kilku rozwiązań komunikacyjnych. Dotyczą one głównie budowy wiaduktów kolejowych.
Wymieniane przez radnego rozwiązania komunikacyjne, które sugeruje ująć w dokumencie, to:
- budowa wiaduktu kolejowego na ul. Częstochowskiej w Lublińcu
- budowa wiaduktu kolejowego w ciągu ulic Zwycięstwa oraz Oleskiej
- budowa wiaduktu kolejowego lub samochodowego na ul. Powstańców Śląskich w kierunku Sadowa i Koszęcina
- budowa wiaduktu kolejowego lub samochodowego w ciągu drogi krajowej DK 11 w kierunku Kokotka i Tarnowskich Gór
- połączenie ścieżek rowerowych biegnących na terenie miasta ze ścieżkami ulokowanymi w sąsiednich gminach tj. Tworogu, Krupskim Młynie, Ciasnej oraz Pawonkowie.
Poniżej zdjęcie pisma nadesłanego na naszą redakcyjną skrzynkę:
nadesłane: Jerzy Orszulak
Jak informował Urząd Miejski w Lublińcu „Strategia Rozwoju Miasta Lubliniec na lata 2023-2030 z perspektywą do 2035 roku” to najważniejszy dokument określający kierunki rozwoju w perspektywie najbliższych kilku lat. Stanowi także odpowiedź na dynamicznie zmieniające się uwarunkowania zewnętrzne oraz pełni rolę narzędzia do pozyskania środków zewnętrznych na realizację wyznaczonych celów. W okresie od 25 lipca do 12 sierpnia mieszkańcy mogli m.in. wziąć udział w badaniu ankietowym, którego celem było określenie kluczowych potrzeb społecznych, gospodarczych i środowiskowych, a także problemów i potencjałów rozwojowych Lublińca.
Komentarze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!