Wyśpiewała II miejsce! Sukces podopiecznej Studia Wokalnego MDK w Lublińcu

Wyśpiewała II miejsce! Sukces podopiecznej Studia Wokalnego MDK w Lublińcu

28 listopada 2022, godz. 14:02
inf. pras. MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Emilia Czech, podopieczna Studia Wokalnego Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu, zajęła II miejsce w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów” 2022.

- Odkąd pamiętam w moim sercu gra melodia. Kiedy śpiewam, czuję jakby na świecie nie istniało nic więcej niż tylko ja i muzyka. Na co dzień towarzyszy mi duże poczucie humoru, którym staram się zarażać innych. W przyszłości chciałabym spróbować swoich sił na akademii muzycznej - tak opisuje siebie Emilia Czech, nastoletnia wokalistka Miejskiego Domu Kultury.

Na co dzień ćwiczy swój warsztat wokalny pod okiem Karoliny Wieczorek, instruktor Studia Wokalnego MDK. Emilia bierze również udział w licznych występach i konkursach. Jej niebywały sukces w IV Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Kozielska Scena Debiutów” 2022 to niezwykła radość i duma dla całego zespołu MDK.

Do Festiwalu Piosenki mogli przystąpić soliści, duety oraz zespoły wokalne. Każdy uczestnik miał za zadanie przygotować dwie piosenki w języku polskim. Emilia Czech przeszła eliminacje wstępne i została wyłoniona przez Radę Artystyczną do wzięcia udziału w koncercie konkursowym. Piosenką „Dwa serduszka” wyśpiewała sobie drugie miejsce, zdobywając nagrodę festiwalową: „Srebrnego Koziołka”. Razem z pozostałymi laureatami wystąpiła w Koncercie Galowym, który odbył się 27 listopada w Domu Kultury „Chemik” w Kędzierzynie-Koźlu. Miała również okazję zaśpiewać z gwiazdą festiwalu, Natalią Szczypułą, finalistką 11. edycji The Voice of Poland. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu