Zatrzymano pięciu nietrzeźwych rowerzystów

Zatrzymano pięciu nietrzeźwych rowerzystów

30 stycznia 2023, godz. 13:27
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. arch Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W ciągu ubiegłego tygodnia zatrzymano pięciu nietrzeźwych rowerzystów – informuje lubliniecka policja. Kilku z nich miało ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Pierwszy rowerzysta został zatrzymany przez mundurowych w środę 25 stycznia w Lublińcu na ul. Częstochowskiej. We krwi kierującego jednośladem były ponad 2 promile alkoholu. Tego samego dnia kontrolowany był przez policjantów inny rowerzysta, tym razem na ul. Żeromskiego. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad 3 promile alkoholu. Kolejny przypadek odnotowano w Herbach na ul. Lublinieckiej. Kierujący poruszał się tam jednośladem mając 2,5 promila alkoholu. 

Następnie, w czwartek 26 stycznia w Glinicy na ul. Mlecznej zatrzymano kolejnego rowerzystę. Wydmuchał prawie 2 promile alkoholu. 

Ostatni przypadek, o którym wspomina Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu, odnotowano w niedzielę 29 stycznia. W Boronowie na ul. Poznańskiej mężczyzna poruszał się na rowerze mając we krwi ponad promil alkoholu.

Policja przypomina również, że rowerzyści mogą został ukarani za:

  • kierowanie jednośladem po użyciu alkoholu, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi do 0,5 promila - mandat w kwocie 1000 zł,
  • kierowanie jednośladem w stanie nietrzeźwości, gdy stężenie tej substancji w organizmie wynosi powyżej 0,5 promila - mandat w kwocie 2500 zł.

Pamiętajmy, że nietrzeźwi kierujący, niezależnie jakiego rodzaju pojazdem się poruszają, stanowią zawsze ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks co może skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Decydując się na prowadzenie jakiegokolwiek pojazdu, musimy być bezwzględnie trzeźwi! – apeluje Policja.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu