„Kultura na zdrowie” hasłem 60-lecia MDK Lubliniec.

„Kultura na zdrowie” hasłem 60-lecia MDK Lubliniec

1 lutego 2023, godz. 7:58
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu działa od 1963r. i w tym roku obchodzi swoje 60-lecie. Chcemy ten czas spędzić wspólnie z Wami, bo razem lepiej i raźniej. Niech kultura wszystkim wyjdzie na zdrowie – pisze MDK. Hasło 60-lecia to „Kultura na zdrowie”.

Czy kultura wspomaga zdrowie?

Miejski Dom Kultury pisze: skąd wiadomo, że kultura działa tak pro zdrowotnie? Czy są na to jakieś dowody? Zgodnie z publikacją Larsa Thiela pt. „Zostaw dramat na scenie: Efekt uczestnictwa w kulturze na zdrowie” ma ona korzystny wpływ na stan naszego zdrowia. Autor podkreśla, ze stwierdzenie to poparte jest kompleksowymi badaniami, eksperymentami i równaniami. Zgodnie z przeprowadzoną przez badacza analizą postawiono wnioski, że udział w wydarzeniach kulturalnych minimum raz w miesiącu poprawia stan naszego samopoczucia w porównaniu gdybyśmy rzadziej odwiedzali miejsce związane z kulturą. Co za tym idzie korzystanie z kultury pozytywnie wpływa na to jak się czujemy. Kultura pomaga budować więzi i relacje międzyludzkie. Dzięki niej stajemy się bardziej wrażliwi na emocje innych i umiemy lepiej je odczytać co wpływa korzystnie na komunikację w społeczeństwie. 

Działalność Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu skupiona jest na działaniach edukacyjno-artystycznych. Dla mieszkańców naszego miasta większość zajęć  jest bezpłatna.  Dzięki temu nikt nie jest wykluczony z możliwości udziału i bycia członkiem sekcji w MDK Lubliniec. Zgodnie z zaleceniami płynącymi z publikacji, chcemy aby każdy mógł przynajmniej raz w miesiącu uczestniczyć w wydarzeniu kulturalnym. Odpowiedzią na to jest wymyślona zabawa „12 sposobów na zdrowie”. Skoro kultura to zdrowie chcemy, aby każdego miesiąca inny sposób zaciekawił uczestników i zainspirował do tego, aby zacząć śmiało konsumować kulturę i zobaczyć jak wiele korzyści z niej płynie. 

Świętujcie razem z nami ten wyjątkowy dla nas rok – dodaje MDK.

Na czym polega zabawa?

By wziąć w niej udział, należy pobrać plansze w Galerii pod Glinianym Aniołem, a potem co miesiąc śledzić fanpage MDK lub stronę www.mdk.lubliniec.pl, gdzie będą publikowane wierszyki, a wraz nimi zadania do wykonania. Każdy miesiąc to inny sposób na zdrowie i nowe zadanie, którego wykonanie trzeba udokumentować na zdjęciu. 

Następnie swoje kroki należy skierować do Galerii pod Glinianym Aniołem po stempel, który zostanie naniesiony na planszę. Ci, którzy zapełnią całą planszę, otrzymają nagrody. 

Plansze można odbierać w Galerii pod Glinianym Aniołem, która czynna jest w godzinach 15.00-21.00 zgodnie z publikowanym grafikiem. 

Pierwszy wierszyk i zadanie brzmi następująco:

nadesłane: MDK Lubliniec

Jeśli już wiecie o jaki sposób chodzi, należy wykonać zdjęcie, które będzie pełne dobrego humoru i wywoła uśmiech na twarzy u innych. Zabierzcie zdjęcie ze sobą, przyjdźcie do Galerii pod Glinianym Aniołem po planszę i pierwszy stempel.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu