Trasy komunikacji zastępczej podczas rozbiórki i budowy wiaduktu w Lublińcu

Trasy komunikacji zastępczej podczas rozbiórki i budowy wiaduktu w Lublińcu

12 kwietnia 2023, godz. 10:31
Lubliniec.info, źródło: BIP UM Lubliniec / zdj. arch. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Zamieszczamy wstępnie uzgodnione trasy komunikacji zastępczej dla ruchu pieszego podczas rozbiórki i budowy wiaduktu w Lublińcu. Opublikowano je w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Lublińcu w odpowiedzi Burmistrza na jedną z interpelacji.

Wstępnie uzgodnione trasy zostały ustalone w wyniku spotkań oraz prowadzonej korespondencji z przedstawicielami Zarządu Dróg Wojewódzkich, Firmy Banimex (wykonawcy zadania) oraz Starostwa Powiatowego – czytamy. Przewidziane trasy są dwie: przez ul. Częstochowską oraz przez ul. Droniowicką. Ich przebieg obrazują poniższe mapki (w przypadku trudności z odczytaniem mapki zachęcamy do skorzystania z linku na końcu artykułu, w którym mapki znajdują się w formacie pdf).

źródło: BIP UM Lubliniec

źródło: BIP UM Lubliniec

Urząd Miejski w Lublińcu oczekuje aktualnie na akceptację tych propozycji.

Ten wątek w Biuletynie Informacji Publicznej rozpoczęto od interpelacji Radnego Adama Richtera. Apelował on w sprawie rozszerzenia trasy komunikacji zastępczej (na czas remontu wiaduktu) dowożącej dzieci do szkoły o przystanek na skrzyżowaniu ul. Droniowiczki z ul. Czarnoleską. Radny motywował taką prośbę brakiem chodnika na odcinku ul. Czarnoleskiej do skrzyżowania ul. Droniowiczki z ul. Południową oraz zwiększonym ruchem samochodowym w trakcie remontu wiaduktu.

Powyższe mapki zawarto właśnie jako załączniki w odpowiedzi na tę interpelację. Jak poinformowano, trasa przez ul. Droniowicką przewiduje przystanek pośredni na skrzyżowaniu ul. Droniowiczki z ul. Czarnoleską.

Szczegóły >tutaj< [BIP UM Lubliniec]

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu