Urodzinowy weekend MDK za nami: impreza dla młodzieży, jubileusz „Halki” i Jarmark Rękodzieła

Urodzinowy weekend MDK za nami: impreza dla młodzieży, jubileusz „Halki” i Jarmark Rękodzieła

20 czerwca 2023, godz. 12:11
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec / zdj. D. Dmitriew
Udostępnij: Kopiuj link

Miejski Dom Kultury w Lublińcu świętuje w tym roku 60-lecie działalności. W dniach 16-18 czerwca 2023 roku odbyły się różne wydarzenia z tym związane. Pogoda dopisała! Mieszkańcy Lublińca chętnie spędzili ten czas wspólnie z MDK. 

 

W galerii na końcu artykułu zamieszczamy zdjęcia z piątkowego wydarzenia dla osób młodych oraz z niedzielnego Jarmarku Rękodzieła. Zdjęcia z obchodów 75-lecia „Halki” zamieściliśmy >tutaj<. 

Piątkowa impreza dla młodzieży

60-te urodziny rozpoczęły się w piątkowy wieczór 16 czerwca imprezą skierowaną dla młodzieży. Na dobry początek wystąpili najstarsi członkowie sekcji Studio Wokalne. Zachwycili zgromadzoną publiczność na skwerze przed Miejskim Domem Kultury. Ten koncert był wyjątkowy, ponieważ młodzież wybrała dla siebie utwory, jakie chciała zaprezentować dla widzów! Usłyszeliśmy piosenki m.in: Mariah Carey, Alicia Keys czy Rihanny. Nie zabrakło polskich ponadczasowych przebojów takich jak „Biała armia” czy „Modlitwa” zespołu Dżem. Miło usłyszeć było również wykonania piosenek idolki młodzieży Sanah. Młodzież wokalnie przygotowały instruktorki Katarzyna Suchara, Karolina Wieczorek i Magdalena Schlagner. Zobaczyć można było także popisy taneczne najstarszych grup Mażoretek, które do występu przygotowała instruktor Małgorzata Prowda oraz sekcji Break Gang, z którymi wspólnie zatańczył instruktor Damian Knop! Było co oglądać! 

Na zakończenie publiczność do czerwoności rozgrzały zespoły We just do i Goria! Frontman pierwszego z nich, Mateusz Literacki, zaprezentował się na scenie także w solowym popisie na gitarze. Zespół Goria przyciągnął fanów ostrych brzmień. Choć grupy od niedawna działają na scenie muzycznej, to piątkowy występ należał do bardzo udanych! Miło było gościć młodych muzyków na plenerowej scenie MDK Lubliniec. 

Piątkową imprezę cały czas rozkręcał DJ VIPLAY, któremu muzyka w duszy gra i wie jak sprawić, aby porwać tłum do tańca i zabawy. Wieczór poprowadzili Katarzyna Suchara i Paweł Borszcz, którzy w przerwach zachęcali do wzięcia udziału w urodzinowym konkursie z nagrodami. Dobry nastrój udzielił się wszystkim obecnym! 

Jubileusz 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”

W sobotę 17 czerwca w sali widowiskowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu zapanowały folkowe klimaty. Odbył się uroczysty jubileusz 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”. Od 2023 roku grupa jest jedną z sekcji działających przy MDK Lubliniec.

Występ chóru, grupy oldboyów i grupy młodzieżowej był rewelacyjny i dopracowany w każdym szczególe! Piękne, kolorowe stroje, uśmiechy na twarzach, ale przede wszystkim ogromny profesjonalizm to słowa, które opisują sobotni  występ! 

Na scenie z ,,Halką'' wystąpili również aktorzy Teatru Po Pracy (Liliana Potempa i Andrzej Szatan) wspaniała orkiestra (zagrali: na kontrabasie Piotr Mazur, na trąbce Tomasz Onysek, na klarnecie Jarosław Prowda, na akordeonie Jakub Pawlak, na wiolonczeli Emilia Seman, oraz na krzypcach Magdalena Stemarowicz i Zofia van Merode) Gościnnie na scenie wystąpiły przedszkolaki z Przedszkola Miejskiego nr 2 i 7 w Lublińcu! 

Na jubileuszu było wielu wyjątkowych gości, których nie sposób wymienić wszystkich z osobna. Sala była wypełniona po brzegi. To było wspaniałe widowisko jubileuszowe! Pasja, zaangażowanie i talent. Z ogromną przyjemnością patrzyło się na Zespół Pieśni i Tańca „Halka”.  Owacje na stojąco! Gromkie brawa. I śpiewająca na koniec „Sto lat” publiczność! Było pięknie i spektakularnie. Lepszego jubileuszu 75-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” chyba nie można było sobie wymarzyć. 

W przygotowanie wydarzeniach zaangażowanych było sporo osób, m.in. Krystian Olszowski, instruktor zespołu, odpowiedzialny za koncepcję i scenariusz. Panowie Jan Mańka i Andrzej Pluskota ze Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” w Lublińcu zajęli się sprawami organizacyjnymi związanymi z jubileuszem. Instruktor Karolina Wieczorek przygotowała wokalnie występujących. Agnieszka Raj-Kubat razem z aktorami lublinieckiego Teatru Po Pracy również mieli swój udział w wydarzeniu. Nad częścią muzyczną czuwał Michał Kościelny. Wydarzenie poprowadziła Katarzyna Suchara razem z prezesem stowarzyszenia Janem Mańką. Za scenografię odpowiedzialna była Monika Klimza-Gryc. O oświetlenie zadbał Mariusz Klama. 

Ogromne gratulacje dla Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”. Niech grupa ta kwitnie i zachwyca tak jak podczas sobotniego wieczoru. Widowisko jubileuszowe dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska. Edycja 2023. 

Jarmark Rękodzieła

W niedzielę 18 czerwca na skwerze przed MDK Lubliniec pojawiło się sporo osób, które przyciągnęła bogata oferta Jarmarku Rękodzieła. Zakupić można było przedmioty z szydełka, biżuterię, torby, nerki, galanterię, zabawki, biżuterię z motywem mandali, przedmioty i gadżety ze sklejki, świece sojowe, mydła ręcznie robione, odzież damską, decoupage, wyroby florystyczne, przedmioty szyte ze sznurka, ceramika, opaski, wianki, sól kąpielowa, czapeczki dla dzieci, maskotki, chustki i kosmetyki naturalne. Oprócz tego oferowane były również obrazy malarstwa akwarelowego oraz witraże. Każdy więc znalazł coś dla siebie. 

Podczas Jarmarku odbyły się warsztaty językowe i plastyczne dla dzieci razem z Kameleon Szkoła Artystyczno-Językowa. Nie mogło zabraknąć także kolorowych kostek i zabawy z MDK-owym jeżykiem. Ogromną frajdę najmłodszym sprawiła zabawa w dmuchańcach. Na scenie plenerowej MDK Lubliniec tego dnia wystąpili również uczestnicy sekcji ze specjalnie przygotowanym programem. Niedzielne popołudnie obfitowało zatem nie tylko w piękne przedmioty, ale także w miłe w odbiorze artystyczne popisy. 

60-te urodziny Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu były bardzo udane. Dziękujemy, że spędziliście urodzinowy weekend razem z nami! 

Galeria: Urodzinowy weekend MDK Lubliniec

Impreza dla młodzieży na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec Impreza dla młodzieży na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec Impreza dla młodzieży na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec Impreza dla młodzieży na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec Impreza dla młodzieży na skwerze przed MDK Lubliniec / zdj. D. Dmitriew, nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu