Szorowarki – ich rodzaje i zastosowanie

Szorowarki – ich rodzaje i zastosowanie

27 czerwca 2023, godz. 13:40
Artykuł sponsorowany
Udostępnij: Kopiuj link

Profesjonalne szorowarki to urządzenia, dzięki którym można utrzymać idealną czystość na nawet największych i najbardziej uczęszczanych powierzchniach. Warto wiedzieć, co wziąć pod uwagę, wybierając szorowarkę. Jakie rodzaje szorowarek obecnie dostępne są na rynku?

Szorowarki jednotarczowe

Są to klasyczne maszyny, które wyróżniają się prostą konstrukcją i wielozadaniowością. Ich głównym elementem jest głowica szorująca napędzana przy pomocy silnika.

Szorowarki tarczowe uznawane są za bardzo ekonomiczne, wyróżniają się także niską awaryjnością. Dzięki kompaktowym rozmiarom można nimi łatwo manewrować, docierając nawet do trudniej dostępnych miejsc. Szorowarki tego typu poradzą sobie z czyszczeniem praktycznie wszystkich rodzajów posadzek. Wykorzystuje się je w salonach samochodowych, lokalach handlowych, szkołach, muzeach, restauracjach, hotelach, szpitalach, biurach oraz w wielu innych miejscach.

Szorowarki kompaktowe bez napędu

To niewielkie urządzenia, które zostały zaprojektowane z myślą o intensywnym, codziennym użytkowaniu. Już na pierwszy rzut oka wyróżniają się lekką, smukłą konstrukcją oraz intuicyjnym panelem kontrolnym.

Ich prosta budowa przekłada się na niską awaryjność. Szorowarki kompaktowe występują w szerokiej gamie modeli. Poszczególne modele różnią się od siebie: 

  • rodzajem zastosowanej szczotki, 
  • pojemnością zbiornika, 
  • szerokością roboczą, 
  • wydajnością powierzchniową.

Szorowarka typu walk-behind 

Szorowarka typu work-behind to urządzenie prowadzone przez operatora. Wyróżnia się dużą zwrotnością i swobodą manewrowania, dzięki czemu doskonale sprawdza się w zatłoczonych przestrzeniach. 

Pomimo zaawansowanych technologicznie funkcji jest prosta w obsłudze. Zbiornik urządzenia tego typu mieści od 40 do 120 litrów wody, co pozwala na długi czas czyszczenia bez konieczności uzupełniania jej. Szorowarki walk-behind to urządzenia wszechstronne, przy pomocy których można czyścić zarówno średnie, jak i bardzo duże powierzchnie.

Szorowarka samojezdna z fotelem operatora

Jest to urządzenie wyróżniające się najwyższą wydajnością powierzchniową. Posiada zbiorniki o dużej pojemności oraz wyjątkowo szerokie głowice szorujące. Wyposażona jest w szereg przydatnych funkcji, które umożliwiają łatwe manewrowanie, prostą obsługę i wysoką skuteczność urządzenia. 

Fotel operatora znacznie zwiększa komfort pracy. Szorowarki samojezdne najczęściej spotkać można w dużych i bardzo dużych obiektach, zwłaszcza tych charakteryzujących się wysokim natężeniem ruchu, takich jak markety, lotniska, obiekty sportowe czy też instytucje publiczne.

Szorowarka samojezdna

Jest autonomiczna maszyną, która skutecznie oczyści powierzchnię z zanieczyszczeń różnego rodzaju. Świetnie sprawdza się w czyszczeniu dużych obiektów, jest wydajna i zaawansowana technicznie. Szorowarka samojezdna pracuje bez ingerencji człowieka.

Maszyna czyszcząca samojezdna dzięki specjalnym czujnikom samodzielnie mapuje teren, rozpoznaje i omija przeszkody na drodze. Dzięki temu urządzenie nie zderzy się z żadną przeszkodą i nie pominie nawet najmniejszego skrawka terenu do oczyszczenia. Szorowarki samojezdne mogą całkiem sporo kosztować, jednak równocześnie pozwalają przedsiębiorcom zaoszczędzić na kosztach zatrudnienia serwisu sprzątającego.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu