Kontrolowali miejsca, gdzie spotyka się młodzież. Działania prewencyjne policji

Policja kontrolowała miejsca, gdzie najczęściej spotyka się młodzież

24 lipca 2023, godz. 7:51
Lubliniec.info, źródło: KPP Lubliniec / zdj. KPP Lubliniec
Udostępnij: Kopiuj link

W piątek 21 lipca patrole złożone z policjantów prewencji, pionu kryminalnego, lublinieckiej drogówki, Komisariatu w Woźnikach i Posterunku w Koszęcinie w godzinach popołudniowych i wieczornych kontrolowały miejsca, gdzie najchętniej w czasie wakacji spotyka się młodzież - informuje Komenda Powiatowa Policji w Lublińcu. Prowadzone działania odbyły się w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2023”. 

W trakcie działań sprawdzano przede wszystkim miejsca, gdzie spotykają się młodzi ludzie, czyli m.in. parki, skwery, boiska, okolice lokali rozrywkowych czy stacji benzynowych. Działania miały na celu sprawdzenie przestrzegania przepisów zawartych głównie w ustawach o postępowaniu w sprawach nieletnich, przeciwdziałaniu narkomanii oraz wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Sprawdzano również miejsca sprzedaży alkoholu czy ich właściciele przestrzegają przepisów dotyczących zakazu sprzedaży wyrobów alkoholowych osobom poniżej 18 roku życia. Zadaniem prowadzonych działań było także przeciwdziałanie zachowaniom chuligańskim.

Dodatkowo podjęto działania ukierunkowane na zapewnienie bezpieczeństwa i porządku w miejscach wypoczynku, sprawdzano czy rodzice nie pozostawiają dzieci w samochodach, a także koncentrowano się na młodych ludziach, sprawdzając, czy nie są na ucieczkach z domów rodzinnych lub z placówek opiekuńczych. Oprócz tego sprawdzano jeszcze tzw. dzikie kąpieliska. 

Pamiętajmy, aby podczas letniego wypoczunku zachować zdrowy rozsądek. Dobrze spędzone wakacje, to bezpieczne wakacje.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu