
Były atrakcje, były i animacje. Tak się bawią dzieci na zajęciach w MDK Lubliniec
Od 17 do 21 lipca w sali baletowej Miejskiego Domu Kultury w Lublińcu odbyły się zajęcia dla dzieci prowadzone przez animator Sarę Wojtulek. W ramach tygodnia pod hasłem „Atrakcje i animacje” dzieci każdego dnia spędzały czas na radosnej zabawie. Uśmiech i zadowolenie nie schodziły z twarzy uczestników.
Na dobry początek ubiegłego tygodnia, dzieci zapoznały się ze sobą nawzajem i bawiły wspólnie z chustą animacyjną. Ruchowa rozgrzewka wprowadziła wszystkich w dobry nastrój! Następnie odbyły się warsztaty skręcania kształtów z kolorowych balonów. Były pieski, kotki, kwiatki czy miecze.
We wtorkowe przedpołudnie uczestnicy siłowali się w przeciąganiu liny, wzięli udział w rozgrywkach ruchowych oraz spróbowali swoich sił w chodzeniu na mini szczudłach. Na zakończenie animator Sara Wojtulek porwała uczestników w świat sensoplastyki i zachęciła do stworzenia kolorowych „slajmów” z galaretowatej masy.
W środę zgromadzeni przeżyli „koralikowy zawrót głowy”. Wspólnie z pomocą instruktor, dzieci wykonały „prasowane koraliki”. Wybrać można było gotowe wzory albo puścić wodze fantazji i stworzyć szablon według własnego pomysłu. Pani Animator umieszczała następnie formy na papierze do pieczenia i za pomocą żelazka łączyła w całość.
Na zakończenie ponownie uczestnicy doświadczali sensorycznie i świetnie się przy tym bawili. Mąka ziemniaczana, olej i kolorowe barwniki spożywcze poszły w ruch. Jak to mówią „brudne dziecko, to i szczęśliwe”! Uśmiech nie schodził z twarzy zgromadzonych w piątkowe przedpołudnie w MDK. Atrakcją były również bańki mydlane.
Dziękujemy, że spędziliście ten czas razem z nami i tak świetnie się bawiliście! To był tydzień pełen atrakcji.
Galeria: „Atrakcje i animacje” w MDK Lubliniec





Komentarze
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!