Miłe wspomnienia odżyły – spotkanie byłych i obecnych członków ZPiT „Halka”

Miłe wspomnienia odżyły – spotkanie byłych i obecnych członków ZPiT „Halka”

8 sierpnia 2023, godz. 14:08
nadesłane: Paulina Wojtulek, MDK Lubliniec, red. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

W czwartek 3 sierpnia w siedzibie sekcji MDK - Zespołu Pieśni i Tańca „Halka”, przy ulicy Stalmacha 12 odbyło się wyjątkowe spotkanie. Zgromadzili się na nim byli i obecni członkowie Zespołu. Wśród uczestników znaleźli się m.in. reprezentanci „Halki” podczas IX Jugosłowiańskiego Festiwalu Folklorystycznego, który odbywał się w mieście Koper na terenie dzisiejszej Słowenii. 

Występ „Halki” został zarejestrowany przez RTV Slovenija. W spotkaniu wzięli udział wyjątkowi goście mieszkający na stałe w Słowenii: Pani Aleksandra i jej mąż Duszan Zazijal. Dzięki ich staraniom w porumienieniu z RadioTelevizija Slovenija w Lublanie, udało się pozyskać cyfrową kopię nagrania dla Zespołu „Halka” z prawem do upublicznienia. Zgromadzeni z ogromną radością i wzruszeniem oglądali wyświetlaną projekcję. Jest to rzeczowy dowód na to, jak wielkim dorobkiem może się pochwalić zespół. Koncert „Halki” transmitowany był w ramach Eurowizji również do Francji, Szwajcarii i Włoch. 

Na spotkaniu obecny był Burmistrz Miasta Lublińca Edward Maniura oraz prezes Stowarzyszenia Zespołu Pieśni i Tańca „Halka” w Lublińcu Jan Mańka. Tego wieczoru było gwarno, wesoło i klimatycznie. Pomiędzy członkami zespołu panowała prawdziwie rodzinna atmosfera. Życzymy dalszych sukcesów. Niech pamiątka tamtych dni, motywuje do dalszego działania.  

Galeria: Spotkanie byłych i obecnych członków ZPiT „Halka”

Spotkanie byłych i obecnych członków ZPiT „Halka” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Spotkanie byłych i obecnych członków ZPiT „Halka” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Spotkanie byłych i obecnych członków ZPiT „Halka” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Spotkanie byłych i obecnych członków ZPiT „Halka” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec Spotkanie byłych i obecnych członków ZPiT „Halka” / zdj. nadesłane: MDK Lubliniec
Zobacz całą galerię

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu