Dzisiejszy sondaż: Czy Polacy wyjdą z grupy na EURO 2024?

Odpowiedzi:

Wykroczenia i naruszanie spokoju w Lublińcu. Działania „Bezpieczne wakacje”

Działania „Bezpieczne wakacje” w Lublińcu

17 sierpnia 2023, godz. 10:49
Lubliniec.info, źródło: UM Lubliniec / zdj. Lubliniec.info
Udostępnij: Kopiuj link

Dla wielu osób okres wakacyjny oznacza więcej wolnego czasu. Warto jednak pamiętać, aby w miejscach publicznych, takich jak boiska, place zabaw czy zbiorniki wodne, zachowywać się bezpiecznie i odpowiedzialne. Miejsca te są kontrolowane przez policję i straż miejską w ramach akcji „Bezpieczne wakacje”. Do służb docierają powiadomienia m.in. o zakłócaniu spokoju.

Jak czytamy na stronie Urzędu Miejskiego w Lublińcu, w ostatnim czasie Komenda Powiatowa Policji powiadamiana była o naruszaniu spokoju i popełnianiu wykroczeń szczególnie uciążliwych społecznie. Wymienia się tu głównie rejon boiska przy ul. Wyszyńskiego. Skutkiem kontroli straży miejskiej było ujawnienie spożywania alkoholu i ukaranie sprawcy mandatem karnym.

Dodatkowo kontrolowane są także boiska w rejonie ul. Oleskiej i ZHP. Natomiast rejon skateparku, placu zabaw i boiska usytuowanego w rejonie ul. Stawowej, jest obserwowany dzięki monitoringowi. Kontrolowany jest on przez operatora Straży Miejskiej, a w porze nocnej przez dyżurnego KPP w Lublińcu.

Dalsze kontrole mają być realizowane również w późniejszym okresie, po zakończeniu wakacji. 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy.
Bądź pierwszy, wyraź swoją opinie!

Polecane artykuły

Ta strona korzysta z ciasteczek. czytaj więcej...

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie. czytaj więcej...

Zamknij
Ułatwienia dostępu